12 ay boyunca kreş...

Ozgeerdogan soruyor: 2

Kızım kreşe gidiyor, çalıştığım kurumun kreşi olduğu için 12 ay açık.Antalya'da yaşıyorum ve yaz ayları çok bunaltıcı geçiyor.Daha önce kızımla hiç ayrılmadık, biz işe-kızım kreşe ama her akşam mutlaka hepimiz eve...şeklinde yaşıyoruz..Annemler yazın yaylaya gidiyorlar.Sizce kızımı en azından 1 ay kreşten alıp annemlerle göndermeli miyim(hafta sonları ben de gidebilirim), yoksa aynen düzene devam edip kreşe devam mı ettirmeliyim?12 ay boyunca aralıksız kreşe gidiyor olmak kızımda bıkkınlık yaratır mı?Yıllık iznim var aslında ama 2. bebeğimiz yıl sonunda aramıza katılacağı için sonra daha gerekli olacağını düşündüğüm için kullanmamaya çalışıyorum.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


EmineKartal

Yazın çocukları, anneanneyle yazlığı-memlekete gönderme-göndermeme konusu daha önce şurda konuşulmuştu.
http://www.nurturia.com.tr/questions/4aa3167a-000b-447e-8189-9d6f011dfdff/1/bebeginizi-yazin-anneannesiyle-yazliga-gonderme-tecrubesi-yasadiniz-mi
Biz de Beyza'yı bu haftasonu köye bırakıp geldik. En az 2,5 ay ayrı kalacağız birbirimizden. Her haftasonu gitmek ve ayda en az 1 hafta dolu dolu yıllık izinlerle bir arada olmak üzere.
Sizin durumunuzda olsam ne yapardım açıkçası emin değilim. Kreş gibi bir şansınız var, bu harika bir şey; ancak Antalya'nın sıcağında (haftasonu döndük ordan çok fenaydı) çocukları dört duvar arasında tutmak, üstelik tüm yıl olduğu bir yerde zor olsa gerek; yaylada anneannesiyle serin, temiz havada dışarda koşturmak dururken. Üstelik ikinci bebişiniz yolda (tebrikler bu arada), sizin de dinlenmeye ihtiyacınız varken bu aralar sanırım ben belli bir süreliğine de olsa gönderirdim kızımı yaylaya. ama belki toptan 1 ay yerine 2'şer haftalık ayrı bloglar şeklinde yapmayı tercih ederdim; gerçi belki de böyle olmasına kreşin itirazı olabilir.


suinci

kesinlikle göndermelisiniz .helede yeni bebek gelmeden önce bol bol gönderinki size bağımlılığı azalsın,tebdili mekanda faide vardır derler.kızınızında tatile ihtiyacı var.bebek geldikten sonra göndermeyebilirsiniz...Cevaplamak için Üye ol