şişli merkezde kreş anaokulu

yase_erdo soruyor: 10

merhaba,
3.5 yaşındaki kızım için harbiye - osmanbey - şişli civarında iyi bir kreş arıyorum. neredeyse bütün ilgili başlıkları okudum, "mutlu yuvam" kafama yattı gibi. gidip bakacağım da zaten. ama ön bilgi için gönderenler memnun mu öğrenmek isterim. nasıl bir eğitim anlayışları var? olumsuz ya da size eksik gelen yönleri var mı, neler?
Bir de burası olmasa da güvenilir, temiz, önerebileceğiniz yerler nereleri? (şişli merkezde)

herkese teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


mormelody

merhaba, ben de bir yakınımın tavsiyesiyle, kızım için nişantaşında, valikonağı caddesi üzerinde bir yuvaya gittim, Yeni Cino anaokulu,   samimi ve temiz bir yere benziyor, gittiğim sırada da yemek saatiydi, mutfaklarını ve menülerini de gördüm, beğendim, çok güzel bir bahçeleri var, bir bakmanızı önerebilerim, yenicino.com


yase_erdo

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.


silky

Kızım Mutlu Yuvam a gidiyor. Biz memnunuz. Bekledigimizden cok daha cabuk alıstı, daha 2. gunden kres te problemsiz olarak yalnız kaldı ve hafta sonlarında bile okula gitmek istedigini belirtiyor.


yase_erdo

Çok teşekkürler.


yaseminyetisener

şişli civarında başka bildiğiniz iyi yuvalar varmıdırcdizdarr

Bende arıyorum açıkcası kurtuluştayım oturuyorum bu çevrelerde arıyorum


yase_erdo

Merhaba, 

Bu başlığı 2 yıl önce açmıştım ve uzun süre kızım için Şişli civarında kreş-anaokulu aramıştım. Harbiye'deki Mutlu Yuvam ve Mecidiyeköy'deki Dostluk Denizi arasında karar kılmam gerekti. Kendime göre sebeplerle (soran olursa onu da yazarım) Dostluk Denizi'ni seçtim. 

Kızım Dostluk Denizi'nde 2'nci yılında. Çok çok mutlu. Tabii ben de. Herkese önerebilirim. Tüm çalışanlar çok düzgün, aklı başında ve sevgi dolu insanlar. Herkesin odağında sadece çocuklar var.

Okulun fiziki şartlarından daha önce bahsedilmiş. 3 katlı müstakil, bahçeli bir bina. Trump Towers'ın hemen dibinde. Yeni yapılan okullara göre tabii ki daha eski. Ama kesinlikle güvensiz değil çünkü düzenli denetimleri yapıldığını biliyorum. Benim için zaten temiz ve güvenli olması yeterli. 

Sınıflar en çok 14-15 kişi sanırım. Tam emin değilim çünkü genelde tüm yaş grupları günün büyük kısmını birlikte geçiriyor. Yani 2 yaşındaki çocuk ile 6 yaşındaki çocuk bir arada vakit geçiriyor. Ki bence bu çocuk gelişimi için çok önemli. Çünkü kızım bu sayede hangi yaş grubuna nasıl davranması gerektiğini otomatik olarak öğrendi. Aynı sosyal ortamda hem büyük hem küçük oluyorlar. Küçüklere karşı ablalık yapıyor. 
Yemekler kızımın deyimiyle "harika". Benim içinse temiz ve taze olması önemli. Kesinlikle öyle. Çünkü okul müdürü Nejla Hanım, bu konuda son derece titiz. 
Rahat rahat koşup oynayabildikleri, geniş ve gerçek ağaçlarla dolu bir bahçesi var. Kuşları, balıkları, bahçede yavrulayan bir misafir kedi ailesi var. Doğayla, toprakla, çiçekle haşır neşir olabiliyorlar. Yaz - kış düzenli dışarı etkinlikleri oluyor. Daha çok tiyatroya gidiyorlar. Bazen de sinema. Hava güzelse mutlaka açık havaya çıkıyorlar. 
Fiyat ise son derece makul. Çünkü kesinlikle paragöz değiller. 2 yıl boyunca gereksiz bulduğum veya ne olduğunu anlamadığım bir kuruşluk ekstra masraf çıkmadı. Hatta Nejla hanımın bazen çocukları Trump'a getirip, oyun makinelerinin parasını cebinden ödediğine kaç kez şahit oldum...
Özetle gözüm arkada kalmadan çocuğumu rahatlıkla emanet edebildiğim bir yer. Umarım ilerideki okul seçimlerimizde de şansımız hep böyle yaver gider. 
İsteyen, merak eden bana özelden de soru sorabilir.
Sevgiler, 


yaseminyetisener

Merhabalar


Sizinle aynı dönemlerde okul arayışı içindeydik,memnun olduğunuz bir okul bulduğunuza çok sevindim çünkü ne kadar zor bir karar olduğunu iyi bilirim  ,biz de  Mutlu yuvama göndermeye karar verdik , çok şükür sorunsuz bir şekilde devam ediyoruz 

sevgileryase_erdo

Ben de sizin adınıza sevindim. Sevgiler, 


neslihan34

Filiz çocuk evi' ni önerebilirim. ilk çocuğum 2 yaşından 6 yaşına kadar orda büyüdü, şuanda selinay kayıt oldu ve eylülde başlayacak. 30 yıldan beri faaliyetteler ve öğretmenleri 10 ve 20 yıllık. kesinlikle öneririm. www.filizcocukevi.com site adresi.0212 247 23 71 telefon numarası.Cevaplamak için Üye ol