uyku ve emme sorunu iç içe

Nur_zehra soruyor: 1

merhaba,

kızım 4.5 aylık ve bizi her geçen gün yoran bir uykuya geçme problemi yaşıyoruz. kızım önceleri gaz sancılarından dolayı kucakta emzikle uyamaya alıştı. ayrıca kızım emmeye gaz sancıları sonrasında çok düşkün değil. ama bu zamana kadar uykusunda veya uykudan uyanır uyanmaz emdirdim. o isteksiz olunca ne yaptıysam sütümün azalmasının önüne geçemedi. bu ay başında işe başladım ve tabi düzen yine bozuldu. şimdi bir uyku yöntemini denemek istiyorum ancak ben kızımı kucağımda uyuttuktan sonra o anlamadan emzirdiğim için yapamıyorum. e açken de bu yöntemleri uygulamak zor oluyor. ve bunu bakıcı teyzemize nasıl anlatıcağım?? bana yardımcı olur musunuz??

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


gokalpileseyrialem

çok zor bir durum ama sizin kararlılığınızla ancak aşılabilir. Bebeklere düzeni bırakırsanız asla ne o nede siz kaliteli bir zaman geçiremez ve düzene giremezsiniz. Bebekler düzeni sever ama düzene sokmak epey bir zaman ister. Eğer gidişatı ona bırakırsanız daha da zorlanırsınız.
Hamilelik annelik ve bebek bakımıyla ilgili tecrübelerimi yazıyorum. Uyku düzeni öğretme ve gazdan bahsettiğiniz için gaz sancısı yazılarımı ekliyorum Umarım faydam olur. size sabırlar ve kolaylıklar diliyorum.
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/11/bebeklere-uyku-duzenini-ogretme.html
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/11/bebeklerde-gaz-sancs.htmlCevaplamak için Üye ol