Suadiye üstün dökmen hakkında

evhamlianne soruyor: 3

Merhabalar,
Suadiye Üstün Dökmen Anaokulu'na çocuğunu gönderen ve/veya nasıl olduğuna ilişkin duyumlar alan varsa paylaşır mı lütfen?
Şimdiden teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


perfecto

Merhaba

Benim sınıf arkadaşım Ataşehirde ki Küçük Şeyler (üstün dökmen)okuluna ortak oldu sanırım ilk ve tek ortaklı şirket Ataşehirde ki. Ama bu okulların eğitiminin çok iyi olduğunu hep kulaktan duydum ama daha kızım 6 aylık olduğundan tecrübem yok:)


filizkk

Bu kurum ile ilgili bir bilgim yok ,ben sadece bir kaç ayrıntıyı iletmek isterim. Kreş, anaokulu, gündüz bakımevi gibi adlara sahip olan ve çocukların bakımları ve eğitimleri sosyalleşme ve sağlıklı iletişim kurma , oyun ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı kurulmuş okulların seçilmesi sırasında kendi öncelik ve hassasiyetlerinizi, durumunuza kurumun çalışma zamanlarının uygunluğunu, kurumun fiziksel ve güvenlik durumunu, dikkate alarak başlamanızı öneririm Ayrıca okulun eğitim programını incelemenizi ve bunun uygulanışını sorgulamanızı öneririm. Çocuğunuzun devam eden süreçte uyku alışkanlıklarının okul düzenine uygunluğunu, tuvalet eğitiminde okulun izlediği yolu kontrol etmenizi tavsiye ederim . 

 Seçeceğiniz okulun adından çok öğretmenleri müdürü varsa psikoloğu gibi kadrosunun gerçekten işlerinde uzman oluşları ve hatta kurucu veya kurucularının eğitimleri ve eğitimle ilgileri çok önemlidir. Fakat ismi olan ama o isim altında  franchising olarak açılan kurumların belli bir sisteminin var oluşu ve denetlenilebilirliği artı bir değer olmakla birlikte kurucularının uzmanlıklarının eğitimle ilgisiz olması durumunda dezavantaja dönüşmesi ve kurumun ticari bir yer gibi işletilmesine neden olma riski ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca genellikle kurumun ödeme koşulları da zorlayıcı olabilmektedir. 
 Kısacası okul seçerken önceliklerinizi doğru belirlemenizi tavsiye edebilirim. Çevrenizdeki tüm okulları  büyük küçük demeden sabırla gezip sorularınızı sormalı değerlendirmelisiniz. Bazen az öğrencili butik bir okulda aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Liselerin Çocuk gelişimi bölümünü bitirmiş öğretmenler de bu kurumlarda çalışmaya yetkili ve iyi yetişmiş personeldir. Personelin tecrübesi de önemlidir. En önemlisi de çocukların sevilmesi, dinlenmesi ve kendilerine değer verilen ortamlarda olmalarıdır. Okullardaki branş dersleri de (ingilizce, müzik, sanat'resim, seramik,Ebru,' drama satranç matematik veya fen etkinlikleri, dans vb ) önemlidir. Okul öncesi eğitimde bu gibi branş derslerinin temel amacı çocuğun yetenek ve eğilimlerinin  fark edilip geliştirilmesine ortam sağlamak olmalıdır . Bu yönden de değerlendirmenizi tavsiye ederim. Çocuğunuzu ve ihtiyaçlarını en iyi bilen annelerdir bence , onun için en doğru yeri seçeceğinize ve sezgilerinize güvenin.Kolay gelsin


evhamlianne

Çok teşekkür ederim aydınlatıcı mesajınız için filizkk.Cevaplamak için Üye ol