ferro sanol

paradoks soruyor: 10

arkadaşlar iki gündür demir damlasına başladık  verdikten yarım saat sonra oğlum ağlıyo  gaz sancızı gibi ve uyumak istiyo anlamadım kakasınıda ilk gün yapmadı  sonraki günler yaptı  bezindede az bişey oluyo  karın ağrısı yaparmı kullananlar  lütfen yazsın.ferrum  yapmıyomuş galiba acaba ondanmı alsak.bu arada bebeğim 4 ayını geçiyor  8 kilo anne sütüyle besleniyor.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


azraesra

aç karnına verince gaz yapıyor.ve sürekli kabız oluyor..biz de bu şikayetlerle bırakmak zorunda kaldık:(


akarsum

bilmem işinize yararmı bi ara oğlumu bi prof. götürmüştüm damlaları kullanmayı reddettiğini sölediğimde en iyisini yapmış pekmez sulandır ver daha iyi demişti.


nisa06

ferro sanol gaz yapmadı ama tadını sevmediği için biz ferruma dönmüştük.onu çok sevdi.sorun da yaşamadık


damla24

ferro sanolda benim oğlum çok kusmuştu, doktorumuz tadı daha iyi diye santafer vermişti, onda kusmadığı için santafere hala devam ediyorz.


tugbat

Ferro sanol un ferrumdan daha iyi oldugunu biliyorum. Benim de demir damlasi ile deneyimlerim olmustu:

http://tugba-bence.blogspot.com/2011/07/demir-damlas-ve-kat-gdalarla-ilk.html

Ulkemizde iki cocuktan birinde demir eksikligi gorunuyor. Demir eksikligi ciddi saglik sorunlarina yolacan birsey. O yuzden vermenizde fayda var. Yazimda konu ile ilgili yabanci kaynaklardan kisa bir ceviri de var.

Ozetle cogu doktorun soylemedigi demir damlasina bagirsaklarin alisabildigi. Su anda bebegim onceleri sizinkine benzer problemler yasarken simdi ne bulanti, ne kusma vs yasiyor. Eger alistirarak azdan baslayip dozaji istenene getirene kadar verirseniz sorun ortadan kalkiyor. Benimki bir ay civari sonrasinda alismisti. 2 damladan itibaren vermistim.

Ferrumun icinde paraben var. Paraben yurtdisinda yasaklanmis kanserojen bir madde. Tadi iyi olsa da tavsiye etmem.paradoks

cevaplar için çok teşekkür ediyorum..çok sorun yaşarsam bir gün verip bir gün vermemeyi düşünüyorum.


paradoks

birde kusuyor derken damlayı içtikten sonra mı kusuyor?


arseli

Biz toz demir ilacı kullanıyoruz.Meyve püresine koyuyorum.Hiç problemimiz olmadı.foodeng

kızlar farkında mısınız ama ferro sanol dışındaki demir damlalarında parabenin her çeşiti koruyucu olarak var. kalfaya dedim ne varsa çıakr içindekilere bakayım, 3 çeşit vardı diğer 2si 2 çeşit paraben içeriyordu. sadece ferro sanol masumdu. vermeden önce içindekilere bakıyor musunuz?

demir damlaları mide bağırsak sisteminde tahrişe neden olabilir. kiminde kabızlık kiminde ishal yapabilir. ben kızıma mamasına damlatarak veriyorum ara ara. 2 damladan fazla olunca mamayı içmiyor. ölen demir ölür kalan sağlar bizimdir diyorum. ayrıca mamalarda da demir var, sütte de var, anne sütünde de var, onların emilimi neden azalmıyor da eklediğimiz azalıyor? azalsın kalanlar kızımındır:)  


paradoks

kilosu kadar veriyorum ben 8 kilo 8 damla sizlerde öylemi veriyorsunuz?


Cevaplamak için Üye ol