bıberon kullanımı

asiltayanc soruyor: 5

yakında ıse başlayacagım.. henuz 4 aylık .. sağdıgım sutlerimi bıberonla versem emmeyı bırakırmı?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


bernakaya

merhaba.bende olsam biberonu tercih ederdim niye derseniz  memeden çek çek yoruluyorlar oysa biberondan çekmeden ugraşmadan agzına gelecek.siz genede memeden kesmeyin fırsatınız olukça memeyi verin.unutmaz.


asiltayanc

teşekkür ederım . sağolunn


zehra

merhaba, ben de bu endiseyi yasamistim ama calisan anne baska nasil besleyecek yavrusunu? icinizi ferah tutun. Ben oglum 1 aylikken ise geri dondum, su anda neredeyse 6 aylik ve cok cok sukur ki beni emmeyi birakmadi, ben yokken de biberondan sagdigim sutleri icerek devam etti. 


yine de onerim olabilecek en yavas akitan biberonu almaniz (bizimki medela- slow flow) ve sagdiginiz sutleri mumkun oldugunca baskasinin vermesi- baba olabilir, anneanne-babaanne olabilir, bakici olabilir- ve bu sirada sut verilen odada bulunmamaniz... eger biberon cok bol akitiyorsa bir sure sonra memeden icmeyi reddetme olasiligi ortaya cikabilir. kolayliklar dilerim.   


asiltayanc

tesekkür ederım.. içim bıraz rahatladı


benan_

ben kızımı anne sütü ve mama takviyesi ile büyüttüm, 15 günlükten itibaren biberon kullandı, ama sonra 9 aylıkken biberonu reddetti hala anne sütü alıyor, hiç korkmayın , pozitif olun,Cevaplamak için Üye ol