Çocuk için karikatür

Damla soruyor: 3

Geçenlerde istemimiz dışı olarak Ilgaz'ın eline benim Penguen'im geçti. Günlerdir onu büyük bir dikkatle inceleyip duruyor. Anne gel sana çok komik bir şey göstereceğim diyerek 3 memesi olan bir kadın karikatürü gösterdiği sırada farkettim dergiyi ele geçirdiğini :) Çok okutmaya çalışmıyor gerçi ama oku burayı dediği yerler de okusam anlayabileceği gibi değil.


Çocuğun anlayabileceği hafif karikatür bulabilir miyim? Çocuğa karikatür okumanın bir sakıncası olmaz değil mi?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


demir_deniz

Damlacım direk çocuklara yönelik karikatür kitapları var mıdır bilemiyorum ama -Penguen okuruysan bilirsin belki- Selçuk Erdem karikatürleri çocuklar için uygun olabilir.Genelde hayvanlar üzeine yapar espirilerini belki ondan hoşlanır, karikatürleride edepli olduğundan bi sakıncası olucağını düşünmüyorum,bi incele istersen.


Reyhannn

damla, yalvaç abi kitabevinde o tarz birşeyler görmüştüm..bir bak istersen


Damla

demir_deniz, benim de aklıma ilk onlar geldi. Yetişkin karikatüristlerinden en uygunu o olur ama yine de emin olamadım esprileri anlayacağından.


Reyhann, bakayım bir ara o tarafa gidince. 

Şöyle Tom ve Jerry tarzında bir şeyler olsa, Susam Sokağı Elmo serisinde de Bay Saftirik var, onun gibi günlük şeylerle ilgili saçmalıklar olsa çok güler eminim :)Cevaplamak için Üye ol