Kitap nasıl okunur??

Gulusoy soruyor: 5

13 aylık oğluma kitap okuyayım, o da dinlesin istiyorum ama olmuyor :) Yaşadıklarımız şunlar;

* Bizim yatağa beraber yatıyoruz, ben yanında uzanırken okuyorum, yatmaktan sıkılıyor, mızmızlanıyor :)
* Kucağıma oturtuyorum kitaba saldırıyor, kapatıyor, ısırıyor, sayfaları karıştırıyor..:)
* Yere oturtuyorum ve oyuncak veriyorum, yanına oturup okuyorum.. Kulağı bende mi oyuncağına mı
dalmış anlamıyorum :)

Siz nasıl becerdiniz pozisyon almayı ?
Yardım, yardım, yardım

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


CiciAnne

19 aylığız hala pozisyon alamadık :))


Damla

O aylarda biz genelde ikinci tanımladığın pozisyonda okuyorduk. Kucağımıza oturtuyorduk, o da kitaba saldırıyordu. Hepsine değil ama, arada dinledikleri de olurdu. Çok çeşitli kitap almakta yarar var. Dinliyordu derken de, bir sayfayı tamamen okuyup diğerine geçtiğimiz nadir olurdu, daha çok pencereden bakarken yaptığımız gibi, aa kuş, kurbağa vrak, peynir nam nam, hadi arabaları sayalım gibi sohbet ediyorduk kitabın başında. Sayfaları çevirirse, geri dönmeyip çevirdiği sayfalardan anlatırdık, bir ara bir kitabın hep bir sayfasını okuturdu mesela.

Bir de o dönemde oyuncak gibi kullanabileceği kitaplar verirseniz eline, o kendisi ısırarak oyun da oynayabilir, bir süre oynadığı sahiplendiği kitabı siz arada ona okuyabilirsiniz de, muhtemelen dinler. Gerçi bir kitabın yarısını yemişti bir yalnız bıraktığımızda. Şu hafif, ufak, köpük kitapları çok severler ama yerler, dikkat etmekte yarar var.


burcuce

çocuğun gelişim dönemine uygun kitapları secmeniz cok önemli . sıkılmadan dinleyebileceği çok kısa öyküler seçmelisiniz bence


kader_eymen

bizim uyku kitabımız, içinde dokunabileceği ve kaldırıp altına bakabileceği yerleri var, bu zamana kadar dikkatini çeken tek kitap oldu, diğerlerini hep yedik...bu seriye bir göz atabilirsiniz, belki dikkatini çeker.
http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=118840&sa=67492460


fatos

Bu yaşta kitap okumak çok mümkün değil. Ben kitapları anlatıyorum. Bloğumda da anlatımıştım. Belki faydası olur. http://yagizlahayat.wordpress.com/2011/05/16/bir-kitapkurdu-nasil-yetisir/
Cevaplamak için Üye ol