Deniz Ati Ilkogretim okulu ve anaokulu

ozguranne soruyor: 10

merhaba,

Bir arkadaşım çocuğunu bu okula göndermeyi düşünüyor. Bilgisi ve tecrübesi olan varsa çok seviniriz. Şimdiden teşekkürler.


Bu soruyu cevapla


10 Cevapozguranne

teşekkürler:)


nisanin_annesi

Benim bu okulla ilgili merak ettiğim; yabancı dil durumu. Hem almanca hem de ingilizce öğretiyorlar ama 8.sınıftan mezun olan çocuğun yabancı dil seviyesinin nasıl olduğu?


nesrinecrin

gayet iyi


mes

Merhaba

okulla ilgili güncel paylasimda bulunabilecek bir veli var mı bu paylaşımda?ikicocuklu

herkesin beklentisi o kadar farkli ki mes...bu isin tek doğrusu yok maalesef. benim bir arkadasim kizini 4. sinifa geçerken, akademik yönden zayif bulduğu için aldi bu okuldan. ben de ayni sekilde oğlumu cogu velinin memnun kaldigi bir başka okuldan aldim...

insan cocugu için okul secimi yaparken 8 sene kesintisiz olsun, basi agrimasin, memnun kalsin istiyor ama oyle olamayabiliyor...ilk basta zor olsa da ara siniflarda okul degisikligi yapinca, çocuklar ona da adapte oluyor...


mes

ikicocuklu aynen ben de beklentilerin belirleyici olduğunu düşünüyorum.

Biz çocuğumuzun mutlu olarak okula gitmesini, kaliteli bir eğitim almasını, birbirine mümkün mertebe denk veli profiline sahip bir okula göndermeyi, yarış atına çevirmemeyi, dejenere olmadan belli değerlere sahip nitelikli bir kişiliğe sahip olmasını diliyor ve okulun bunu desteklemesini istiyoruz. Bu anlamda Denizatı mantıklı geliyor, ama çocuğum hiçbirşeyden geri kalmasın diyen hırslı bir veli iseniz uygun olmayabilir tabi ki.

Merak ettiğim arkadaşınız 4 sınıfta bu okulda alıp hangi okulu tercih etti, zira okul Almanca olduğu için buradan çıkan çocuklar için Almanca eğitim veren okul sayısı kısıtlı, İngilizce olanlarda da çocuklar zorlanıyor mu bilemiyorum.

 

 


melikekuzey

Benim oglum Denizati okulu 1. Sinifta. Biz okulumuzdan memnunuz. Akademik anlamda da cok basarili buluyorum. Elbette her veli baska beklentiye sahip ancak herkesin ortak paydasi mutlu cocuklardir diye dusunuyorum.

Odevler, dersler ve faaliyetler tum hepsinin dozunda oldugunu soyleyebilirim. Bir gun dahi odev yuzunden gozyasi dokmedi oglum.

Bu yil sadece almanca dersleri vardi, seneye ingilizce de baslayacak. Bize soylenen bir sure sonra bu iki dilin seviyesinin esitlenecegiydi. Seviyenin ne olacagi hakkinda su an icin bilgi veremesemde cok net olarak farkinda oldugum sey dil konusunda ozguven asilayabildikleridir. Anasinifina kadar yabanci dil olarak ingilizce egitim veren okullara giden oglum iki yildir ogrendigi almancasinin ingilizcesinden daha iyi oldugunu dusunuyor. Ayrica bu aralar almanca yazmaya da basladilar.ikicocuklu

bunu hirsli veli olarak tanımlamak ne kadar doğru bilmiyorum, cunku insan, o kadar para verince devamli kendi kendine sorgulama halinde oluyor, doğru mu yaptım, cocugum için iyi oldu mu, gerçekten iyi eğitim aliyor mu diye...arkadasim İngilizce eğitim veren okula verdi, keza ben de oğlumu Fr'dan alip İngilizce eğitim veren okula verdim...etütlerle tamamladılar eksikleri. sorun yasamadik...zor kararlar, hakkinizda hayirlisi...


mes

Teşekkürler ikicocuklu,

o konuda haklısınız, dediğiniz gibi sorgulama konusunda hele ki biz annelerin eline kimse su dökemez:) daha okula vermeden sorgulamaya başlıyoruz zaten, bir de tecrübe edince iyice sorgularız herhalde.


Cevaplamak için Üye ol