Yatır\Kaldır gerekli mi?

mummymelo soruyor: 1

merhaba, benim 3,5 aylık kızımın doğduğundan beri çok düzenli bir uykusu var. Gündüzleri mutlaka 3 defa 2'şer saatten uykusunu uyur, gece de saat 11:00 civarında yatar, sabah 7 gibi emer ve tekrar yatar 10 gibi de kalkar.

Benim sorunum şu, kızım bu uykuların tamamına emerken dalıyor ve ben yerine koyduğumda uyanmadan devam ediyor. Aslında memede uyuması beni şu anda rahatsız eden bir durum değil ancak 2 ay sonra işe başladığımda bakıcımızın nasıl uyutacağını bilemiyorum. Bu şekilde ite kaka da olsa düzenli olan uykumuzu Yatır\Kaldır yöntemine taşımalı mıyım bilemiyorum. 


Korkum varolan düzenin de bozulması, bu konudaki yorumlarınızı bekliyorum. sevgiler

Bu arada uyku işaretlerini gösterdiğinde yatağına ne zaman koysam ağlamaya başlıyor , sırtına pat pat vursam ninne de söylesem o şekilde uyutmayı başaramadım.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


asyaperi

melıs hanım yatma saatını erkene cekmeye ugrasmayın ınanın bu tamamen sansınıza ve bebegınıze baglı emın olun kendı kendıne erkene cekecek yatma seklıne gelınce herbebek farklıdır yontemlerı metodları bırakın derım cocugu orselemektn  baska bır ıse yaramıyor evet bır hafta cocugunuzu aglatarak yatır kaldıra alıstırabılırsınız ama bır cok uzmanın gorusu caresıklık duygusunu ogretmektn baska bır ıse yaramıyor yanı bebegınız soyle dusunuyor ne yaparsam yapım annem benı kucagına almıcak mecburen kabullenecem bu ısı deyıp uyuyor ve buyudugunde kendıne guvensız agresıf olma ıhtımalı yuksek bunlar bnm takıp ettıgım konusunda uzman olan kısılerın goruslerı annelık ıcgudunuzu dınleyın derım ve bebegınızı tabıkı
Cevaplamak için Üye ol