bebeklerde fazla uyku

duduss soruyor: 10

bebeğim 2 aylık sürekli uyuyor normalmi gece 11.30 12.00 gibi uyuyor.hiç kalkmıyor sabah 7.30 8.00 gibi uyanıyor anne sütü ile besleniyor gündüzleride sürekli uyuyor arada beslenmek için kalkıyor normalmi bana biraz fazla gibi geldi

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


AOA

bu aylarda günde 14-16 saat kadar uyumaları normal diye biliyorum.


angelique

gece sekiz saat kesintisiz uyuyan bir bebegin oldugu icin cok sanslisin:)


curlygreen

gece o kadar uyuması normal ama emzirmek için uyandırmıyor musun merak ettim de :)


zehra

Kilo alimi ve buyumesi normalse ve yenidogan sariligiyla ilgili bir sıkıntı yoksa endiselenecek birsey oldugunu sanmiyorum. Yine de doktorunuza danismanizda fayda var. 


rabisceren

emzirmek için uyandırmıyomusun?emzirmiyosan şekeri düştüğü için çok uyurtugbaaa

benim kızımda akşam 9 gibi uyuyo sabah 9 a kadar. ama 3 saatte bir uyanıp emiyor tekrar uyuyor. gündüzleri de 1 saat uyuyor emiyor 1 saat uyanık sonra tekrar uyuyor akşama kadar 1 saat uyku 1 saat uyanık. bence çok değil. doktorum dedi ki bana hiç bir çocuk "aman annemin uykusu bölünmesin ben aç kalsam da olur" diye düşünmez geceleri uyanmıyorsa uykuya daha çok ihtitacı olduğu içindir.


Caglam

arada emzireceksin bu kadar, çok şanslısın


neyran

benim kızımın da gece kesintisiz 7 saat uyuduğu oluyor. Bu süre zarfında emzirmek için uyandırmıyorum. 


Bugün doktor kontrolümüz vardı. Uyandırayım mı diye doktorumuza sordum. kilo ile ilgili bir sıkıntısı olmadığı ve sağlıklı olduğu için uyandırmaya gerek yok dedi. 

Ben de çok uyandırma taraftarı değilim. Çünkü oturmuş bir uyku düzenimiz var. Onu bozmak istemiyorum.

Gene de bir doktorunuza danışın.duduss

cevaplarınız için teşekkür ederim. geceleri uyandırmaya kıyamıyorum boyu kilosu gelişimi çok iyi fazlası bile var. sanırım şanslı annelerdenim pazartesi aşımız var  doktora da sorucam içim rahat etsin  şimdi karma aşı olucak aşıdan sonra ateşi çıkarmı ilkinde bişey olmadı önceden ilaç vereniniz varmı.. teşekkürler.


bihter_oyku

Biz aşımızı olduğumuz gün doktora ateş için şurup da yazdırmıştık. Ama ihtiyaç olmadı. Burda okuduğum çoğu kişi de çocuklarının ateşinin çıkmadığını söylemişti. O yüzden bence ateşini takip et, ihtiyaç olursa verirsin ilacını.Cevaplamak için Üye ol