tuvalet eğitimi,gece uykusu

ilkalp soruyor: 6

geceleri tuvalet alışkanlığını nasıl alıştırabilirim uykusundan uyandıramıyorum çok ağırbir uykusu var kızımın

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


bsa

merhaba... biz de ilk birkaç gün uyandırmak için çok uğraşmıştık ama sonra kızım '' ooooofff anne!!! yok çişim işte!!'' deyince yapacak  birşey kalmadı. bazen o yattıktan 2-3 saat sonra o uyusa datuvalete oturtuyorduk. varsa yapıyordu zaten . hala da öyle:)) ama derim ki, eğer altını açtıysanız,tam açın. gece bağlamayın. sevgiler...
bsa


ilkalp

teşekkür ederim ilginize evet bu yaz kesinlikle bez yook artıkk :)))


bsa

:))) evetttt... harika bir zamanlama... her zaman  yardımınıza hazırım:) sevgiler... bsa...


beyhanozfidan

Biz de gunduz baglamayı bıraktıktan bir hafta sonra  gece de baglamamaya basladım.. E tabi bır kac kez kaçırdı altına ama tedbirini aldıktan sonra cok dert olmadı .
Yatmadan önce çişini yaptırdıysam gece kaldırmadım hiç. Yapmadıysa gece kaldırdım. Eğer bebeginiz ile yatıyorsanız zaten çişinin geldigini anlarsınız çünkü hiç durmadan hareket etmeye baslıyorlar dönüyorlar vs.
Gece uyandırılıp yaptırırsanız cocuk gece tuvaletını yapma alıskanlıgı kazanıyor. Gece çişi geldiginde uyandırmayı unuttugunuz zaman yapıverıyor altına:) Yanı çişi geldiginde tutma yı çok öğrenemiyor yada uyanıp anne çişim geldi demeyi ..
O yuzden bence uyandırmayın , uyandırıyorsanız da çocuk uyur uyanık degıl tam uyanık olsun ve çişini yaotıgını bilsin. Bir arkadasım uykusu bölünmesin diye gece pet siseye yaoptırıyordu bence yanlıs bir yontem (tabi erkek cocuk ıcın olur bu ancak ) ..


senayc

ben gece bağlıyorum, denedik 2 hafta bezsiz,gündüz bezsiz,gece o uyuyunca bağlıyorum. Sabaha karşı yapıyor çişini ve tuvalete gitmeyi de kesinlikle reddediyor.


ilknur_naz

bizde 02.10.10 da başladık arkadaslar. altına kaçırdıgı zamanlarda oldu oturagına yaptıgıda ama hiç kendi söylemedi çisini hep ben sordum ve cvp hayır yok desede götürdüm. her götürdüümde de yaptı zaten. şimdilik gece uyurken bağlıyorum. dün ilk defa kendisi söyledi anne çiş diye gidip yaptık ve 2 si birarada oldu :)) eğer bu şekilde söylemeye devam ederse 1 hafta kadar sonrada geceyi kesicem. gerçekten tuvalet egıtımı cok zor cocuklar direnebiliyo. yazında baslamıstık başta iyiydi sonradan altına yapmaya basladı ara vermıştık inş. bu sefer basarıcagız.bu sefer bende yılmayacağım.
herkese kolay gelsin diliyorum..Cevaplamak için Üye ol