Tik olabilir mi?

nilayy soruyor: 6

Arkadaşlar 22 aylık oğlum sanki tiki varmış gibi birkaç gündür gözünü kırpıştırmaya başladı. Şu anda ben bu durumu görmezden geliyorum ve ses çıkarmıyorum. daha önce benzer durum yaşayanınız var mı? ne önerirsiniz?acaba derhal bir doktora mı gözükmeli?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


zynpsrz

Başka türlü tikler oldu zaman zaman.. Ben görmezden gelmeyi seçtim.. Yapma diyenler olduğunda da engelledim.. Ve hepsi kendiliğinden geçti.. Şimdi okulda arkadaşlarının tiklerini ediniyor ve zamanla onları da bırakıyor., acaba gözlerini kırpıştıran bir oyuncağı var mı? Onun gibi mi yapıyor acaba?


Hamster

Kızımda da benzer bir durum olmuştu.Göz doktoruna gittik ve malesef astigmat olduğunu öğrendik.Ben -3,5 miyopum ve astigmatım var,genetik faktörlerden dolayı böyle bir sonuç bekliyorduk zaten.Görmekte zorlandığı için gözlerini kırpıştırıyormuş.Sizde de böyle bir problem olacağı anlamına gelmez.Eğer göz muayenesi yaptırmadıysanız doktora gitmenizde fayda var,hem içinizde rahatlar.Geçmiş olsun.


nilayy

Hiç böyle düşünmemiştim, elektrik süpürgesi var; gözlerini kırpıştırıyor. Ben en iyisi onu yok edeyim, teşekkürler.


nilayy

Göz muayenesi yaptırmıştım , sorun yoktu ama 1 hafta falan daha bekleyeyip, geçmezse gideyim. Teşekkürler.


maviboncukk

Bir tanıdıgın çocuğunda vardı. Psikolojik olduğu söylendi ve destek aldılar. İlaç da vermişlerdi. Aile içi tartışma, çocuğa bagırma vb durumlarda ortaya çıkıyormuş


nilayy

Nihayet gözünde kızarıklık da olunca ertesi gün apar topar doktora gittik. meğer konjuktivit olmuş oğlum. bu aralar çok salgınmış, kuldan parktan kapabilirmiş. muhtemelen gözünü kırpıştırdığı zamanlarda bununla başa çıkmaya çalışıyomuş, çıkamadığında da eliyle oynamış ve kızartmış gözlerini. damla verdi doktorumuz, şimdilik iyi. kızarıklık geçti, kaşıntı geçti, kırpıştırma da çok çok azaldı. birkaç güne onun da tamamen geçmesini bekliyoruz, geçmezse tekrar kontrole gideceğiz.teşekkürler herkese.Cevaplamak için Üye ol