Bebegim su içmek istemiyor!

ilknurbade soruyor: 9

Bebeğim 5 aylık oldu ek besine başlatıyor dr.u. kızım formül mama ile besleniyor fakat hic su icmiyor. Bundan sonra su İçmesi lazim çünkü ek gıdaya baslayacak. Suyu biberinla veriyorum yüzünü burusturup itiyor, kaşıkla verince ağzından akıyor yutmuyor. Yaz geliyor üstelik ve biz Mersin'de yasiyoruz tahmin edersiniz ki cok sıcak. Benzer durum yaşayan ya da önerisi olan varsa paylasirsaniz cok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


ysfmm

merhaba. oğlum suyu çok sever ama bi ara bıraktı hiç istemiyodu bende mesela 150 ml suya bir ölçek mama koyup verdim bir kaç kez. içmeye başladı sonra yine normal suya devam.. bizde işe yaradı belki sizede yarar..


guta

Formül mamadan sonra bir anda çok tatsız gelmiştir :) Bizimki de zor alıştı. küçük kaşıkla kendiniz verin. Zamanla alışır zaten biberondan içmeye. Bir anda hiçbir şeye kolay alışmıyorlar, merak etmeyin, yazın susayınca içer zaten.


AyazDenizz

Bende Adana da yaşıyorum evet buralar bayağı sıcak oldu artık ve vücudun su ihtiyacı da giderek artıyor. Bende oğluma kaşıkla su vermeye başlamıştım, daha sonra biberonla verdim. Biberondan bir istemedi iki istemedi fakat ona da zamanla alıştı. Şimdilerde ise biberondan da vermiyorum, bardağa alıştırdım bardaktan içmeyi seviyor artık. guta nın da dediği gibi susuz nereye kadar? elbet içecektir sabırlı olun.


ilknurbade

Tsk. Ederim. Suluk almadim henüz sizce sulukla icebilir mi artik?guta

Ben 10 aylık gibi suluk alıp denedim, nedense hiç sevmedi. Biz biberonla devam ediyoruz henüz. Bence sizinki daha küçük, normal biberonu ile verebilirsiniz. Bu arada bence siz biraz acele ediyorsunuz, birçok bebek 5 aylıkken henüz suyu bile tatmamış oluyor :) 


ilknurbade

Bir çok bebek anne sütü alıyor belki o nedenle suya ihtiyaç duymamislardir.


Quelle

Bir arkadaşımın yeğeni de kesinlikle su içmiyordu. Doktor şırıngıyla vermelerini önermişti. Şırıngıyla içmeye başladıktan bir süre sonra alıştı ve biberonla içmeye başladı.


Hamster

Telaşlanmayın 6.aydan sonra daha rahat icirirsiniz.Cikarsa bile siz kasikla vermeye devam edin bir sure daha.Alisacaktir.


mavinot

o aylarda çay kaşığı ile içiriyordum. hatta demir verdikten sonra hep su verirdim çok seviyordu. bir de suyla oynatabilirsiniz o sırada her şeyi yiyip içiyorlar.


Cevaplamak için Üye ol