KORKULU RÜYA

GULSAH soruyor: 4

HERKESE MERHABA
KIZIM 3 YAŞINI TEMMUZ AYINDA DOLDURDU. SON 1 HAFTA 10 GÜNDÜR GECE RÜYA GÖRDÜĞÜNÜ VE KORKTUĞUNU SÖYLÜYOR. YILAN GELMİŞ ONU ISIRMIŞ, ÖRÜMCEK GELMİŞ AYAĞINI YEMİŞ VS.. HER AKŞAM DEĞİL AMA GENE DE KORKTUĞU GECELER ÇOĞUNLUKTA. SİZCE NE YAPMALI NASIL DAVRANMALIYIM? SEBEPLERİ NE OLABİLİR? YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM..

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Yasemina

Hic yılan, örümcek gordu mu? Cevresinde veya TV'de?

Bu hayvanlar hakkında ona ne ogretıldı, yanı sadece kotu oldukları, insanlara zararlı oldukları mı, TV'den gorduyse ne baglamda tanıdı bu hayvanları?

Basıma gelmedi, ama herhalde yerinizde olsam yılanların da boceklerin de doganın bir parcası olduklarını, bizlerle beraber onların da hayatımızın bir parcası oldugunu soyler, ayrıca yılanların veya boceklerin daha sevimli sekılde yer aldıgı hikaye kitapları veya dergiler bulmaya calısırdım. Veya olmasa, ben resmını yapardım, atıyorum, yılanın kafasına toka takardım resimde, bocegın kanatlarını pembeye boyardım vb.

Yılandan kacınmamız gerektıgını, ama biz onu sinirlendirmezsek (cocuk ancak boyle anlar herhalde) bize birsey yapmayı aklından bile gecirmeyecegını soylerdim.
Yasemina

Tesekkurler. Hayvanları cok sevdigim içindir birde içimdeki cocugu her sartta yasatabildigimden herhalde.


GULSAH

TEŞEKKÜR EDERİM İLGİNİZ İÇİN. YILAN VE ÖRÜMCEĞİ SADECE KİTABINDA GÖRDÜ. ORADA DA ÖYLE KORKUTUCU ŞEKİLDE DEĞİL. ÖYLE BİRŞEYLE KORKUTMADIK DA, TV DE SEYRETMEDİ DE. NE BİLEYİM. BU GECE DE ANNE SİNCAP ISIRIR MI DİYE SORDU. SİNCABI SEVECEĞİ ŞEKİLDE ANLATTIM GECE 4 DE ...


Yasemina

Sizinki bir sekilde hayvanlara kotu sartlanmış gibi gozuktu bana. Zavallı sincabın gunahını almış bilmeden !!!
Yuvada birileri olumsuz vb mi konusuyor acaba hayvanlar hk.da (yuvaya gidiyorsa tabii) veya birilerini bi bocegın soktugunu vb. mi duydu/gördü?

Kesin cozum bu olabilir mi: hayvanat bahcesıne bir ziyaret yapın, hayvanları tanıtıcı, renkli bir kitapla. Bence işe yarar.Cevaplamak için Üye ol