Uyku tulumu önerisi

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


42 Cevap


mariposita

ben de cevapları bekmekteyim.


MCA

bende bekliyorum :) genelde C&A daki tulumu tavsiye etmişler ama torbalı olanla rahat dönebilir mi, ayaklı mı olmak lazım, kışlık tulum kaloriferli evde çok mu sıcak tutar, yazlık ince mi gelir kafam çok karıştı. dün serin hissettim kızımın üzerini örttüğüm anda uyandı. hiç sevmiyor,uyuyamıyor.


berder

aynı sorun bizde de var bende nasık bi uyku tulumu alacağımı bilmiyorum


guliz_mert

Panço marka çok güzel uyku tulumları var. Benim oğlum da üzerini hiç örtmüyor ve ben 2 kıştır kullanıyorum.. Terletmiyor... Biz hiç sorun yaşamadık... ben çok memnunum... Bu kış da devam etmeyi düşünüyorum....


alpine

Uyku tulumu için kesinlikle Mothercare diyorum. 36 aya kadar içi elyaflı uyku tulumları var. Yalnız ayına göre 1 beden büyük almanızı tavsiye ederim. Kalıpları diğer elyaflı tulum üreten markalara göre çok güzel.
Biz geçtiğimiz kışı çok rahat geçirdik bu tulum sayesinde. Geçen hafta 36 üzeri için de sordum, ancak üretilmiyormuş. Çok üzüldüm.
Oğlum da çok seviyordu tulumunu. Geçen gece dolabından pijamalarını alırken, arkalarda tulumunun olduğunu gördü. Hemen kendisi koşup aldı ve giymek için ısrar etti. Zorlukla kar yağınca giymemiz gerektiğine ikna ettik. Şimdi dolabında tulumuna bakıp 'Kar yağınca, kar yağınca' deyip duruyor :)ipekkusgoz

Benim yaklaşık 2 -3 ay kadar önce Tchibo'dan aldığım bir uyku tulumu var. Güya yazlık ama yaz geçti kullanmadık hiç.İade mi etsem diye düşünüyorum bazen. Pahalı bir şey de değili ,dursun belki kullanırım diye de düşünüyorum.Kaloriferli evde kışlık olanlar fazla gelebilir ama nafile konuşmayayım, kullanmadım bilmiyorum çünkü.


pinar09

bir dönem aynı sorunu yaşadım, fakat şuanda herhangi bir sorunumuz yok çok şükür.. Dilersen butikbebe.com'a bir bak. Orada bazen sağlıklı uyku tulumu diye kampanyalar oluyor belki denk gelirsin, bende karşılaşırsam seni bilgilendiririm. ;)


mariposita

peki gece emzirmelerinde sorun olmuyor mu?çıkarsan olmaz çıkarmasan emerken terler:s ne yapıyorsunuz?chroma

suisui çok güzel açıklamış zaten. Torba tipi olanlar küçük bebekler için ideal ama çocuğunuz ayaklandıysa pantalonlu tulumu tavsiye ederim. Zira uykusu bölünüp kalkmaya çalıştığında torba tulumlar ayağa kalkmasına engel olup korkutuyor.

Tek parça tulumu tercih edin, alt üst şeklindekiler hiç kullanışlı değil, beli açılıyor. Bir de ayaksız tulum alın (ya da mothercare'dekiler gibi istenildiğinde katlanarak ayağı/eli kapatanları tercih edin. Zira bebeğin ayağı tulumun ayak ölçüsünden büyükse, beden olsa bile ayak girmediği için tulumu giydiremiyorsunuz.

Yukarıda yazdıklarımın hepsi tecrübeyle sabittir :) 


montana

Biz de geçen kışı mothercare'in ayaklı ve pamuk dolgulu olan uyku tulumları ile geçirdik. Bu yıl da büyüğünü almamız lazım. Başka markalara baktım hep elyaf dolgulu ya da polar, bunlar çok terletir diye düşünüyorum. Mothercare'deki pamuk dolgulu olanlar da gayet pahalı. Mothercare dışında pamuk dolgulu uyku tulumu markası önerebilecek olan var mı acaba?Cevaplamak için Üye ol