Gündüz İki uykudan tek uykuya ne zaman geçtiniz ?

barok soruyor: 10

Merhaba, oğlum şu an 13 aylık gündüz iki kez uyuyor ama ikinci uykudan erken de uyansa eskiden 9- 9,30 olan gece uyku saati bir süredir 10-10.30 gibi oldu ,  gündüz de iki kez uyuyor biri 2, 2,5 biri de 1.5 , 2 saat gibi tek uykuya mı geçmeliyiz acaba, gece uykumuzu erkene çekebilmek için bilemiyorum, yoksa daha erken mi tek uyku için doktor randevumuza kadar bir de sizin fikrinizi alayım istedim . 

Bu soruyu cevapla


16 Cevappapish

19 20 aylık olana kadar günde iki kez uyudu zaten yaşa kadar üç kere uyuyordu..


Aysegul_

merhaba, bizim 13 aylıkken 2 uykumuz vardı. sabah 7de kalkıyor 10.30 gibi uyuyor 1.30 saat kadar, sonra da 4 te uyuyordu 1 saat kadar. akşam da 20.30 21 arası yatıyordu. 14.ayın içindeyken gündüz ilk uykudan 12 1 gibi uyanmasına rağmen sık sık ikinci uykuya direnmeye başladı. haftada bir gün filan iki uyku uyuyordu. ancak bu sefer de 9 saat filan uyumamış oluyordu gündüz ve akşam 6dan sonra çok zor oluyordu sapıtıyordu uykusuzluktan :) yani iki uykuya ihtiyacı vardı bence ama uyumuyordu. ilk uykusunu 10.30dan ileri de alamıyordum en geç 11de mutlaka uyuyakalıyordu. 1 ay kadar böyle gitti derken birden tekrar akşam 5 civarı ikinci uykuyu uyumaya başladı. bu sefer de gece uykusu 21.30 civarına kaydı. tek uyku olunca daha derin uyur, daha uzun uyur dedim ama maalesef bizde öyle olmadı.  şimdi ise gündüz bir kere 1.5 saat uyuyor. o da evde çıt çıkarmazsan. bana çok az geliyor bu süre. eğer sabah çok erken uyanmışsa 6da filan, ya da gündüz yarım saat filan uyumuşsa, o zaman genelde iki kere uyuyor. onun dışında bire indirdi kendisi artık.


ipek

benim kızımda 19 aylık, günde 2 kez uyuyor, genellikle uyku düzenimiz şöyle....


 6:30-7:00 sabah uyanma
 10:30-12:30 I.uyku
 15:30-17:00 II.uyku
 21:00 gece uykusuna geçiş

ama son aylarda özellikle II. gündüz uykusuna çok zor geçiyor. acaba tek uykuya mı geçsek diye düşünüyorum ama karar veremedim. sizce ne zaman tek uykuya geçilmeli????


barok

bu cevaplardan çıkardığım mümkün olduğunca iki uyku , zaten bir süre sonra mecbur tek uyku :)
EsraEA

13 aylık gibiyken kendi kendilerine geçtiler :)


ozzzy

oğlum 19 aylık son bir aydır  bazan tek uyku bazan iki uyku uyuyor. eğer 2.5- 3 saat uyursa ikinci uykuyu uyutmuyorum.


larem35

oğlumda 14 ay civarında tek uykuya geçti ,tamamen kendi kararıyla:)beatrix

Mis gibi iki defa uyuyan kizim bes gunluk bir sehir disi gezisiyle bire indirdi uykusunu.. İkinci uykuya ancak parka gitmisse yorulmussa ve eve gelip dus almissa yatiyor ama kisa.. Bu sartlarda nenemde uyur zaten.. Ben onu parkta yorucam diye d ebelenirken aman yikansin uykusu gelsin diye helak olurken kucuk hanim kirk dakika uyur uyanir oldu..

Onun ihtiyaci var mi bilemiorum ama benim onun gunde iki defa ve en az toplamda uc saat uyumasina ihtiyacim var


Aysegul_

beatrix son cümlene aynenn ve yürektenn katılıyorum.. :)Cevaplamak için Üye ol