Ankara yaşamkent uğur okulları

abaser soruyor: 10

Ankara Yaşamkent Uğur Okulları, İlkokulu hakkında yorum ve tecrübelerini paylaşmak isteyen  var mı?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


Aslihan05

Ben de iki gün önce Uğur Yaşamkent ve Mev Ankara koleji yorum isterim ama dönen olmadı. Mat fen kolejini gezdik. Kararsız kaldık. 


abaser

Matfen kolejini bizde gezdik kararsız kaldık, yöneticisini çok  beğendim ama okul da eğitim müfredatı öğretmen vs henuız oturmadığı için düşünmüyorum.

Uğur okullarında ise birinc,i sınıfların 2. katta  olması ve merdivenlerin güvensiz olması beni düşlündürdü. Özellikle merdivenler ve ara boşluk endişe verici.


Aslihan05

Uğur yaşamkent 1.2. ve 3. Sınıflar aynı koridorda sıkıntı olur mu bilemedim? Öğrenci sayısı 18'i geçmiyor ve okulun imkanları iyi görünüyor. Bahçeşehir okulları grubu.                                                                                Mev hakkında bilginiz var mı? Vakıf okulu olması avantaj, 24 kişilik 5 şubeden oluşacak 1. sınıflar. Bizim aklımızda başka alternatif okul yok.Mat fen anlatılanlar güzel fakat uygulama nasıl olacak, soru işaretleri var


abaser

Mev hk bilgim yok görüşmeye gitmedim. ÇÖok kalabalık bir okul ilkokul için uygun bulmuyorum. Uğur okullarına sıcak bakıyorum.


Aslihan05

Mev için bir arkadaşım, öğrencilerin akademik takibinin iyi yapılmadığını söylüyor. Bir de çocuğunun ingilizce seviyesinin kötü olduğunu söyledi.   Uğurla ilgili hiç bir yorum alamadım. jemima

Mev’e giden komsu cocuklari memnun. Bana da okul kalabalik geliyor. Secmeli dersler ayri ucret ile aciliyor. Yillik ucrete kiyafet, kitap, dersler de eklenince bence fiyatı diger bolgedeki okullar seviyesine geliyor. Vakif okulu olunca öğretmeler daha kalici ve memnun sanirm. Ben mev ve bilnet okullarina bakarken, konumlari sebebiyle sabah trafigi yasadigi icin, cocuklari birakirken zorlanacagimi düşündüğümden tam elemesem de listemde birkac sira gerilettim.

Bu bolgede konustugum cogu okulda sinif mevcudu 20-25. Bence cok. 


Ulku

Jale Tezer Umitkoy kampusune de bakin.


jemima

Jale Tezer’in GOP’daki subesinde varmis İlkokul. Cayyolu bölgesinde okul bakiyorum. Ümitköyde Fikir Koleji ile görüştüm. Cok begendim ama internette hic yorum yok. Butik okulmuş. Ogrenci sayisi az. Kültür kolejini ise eledim. 

Simdiye kadar Mev, beysukent koleji ile de görüştüm. Birkac yere de disaridan baktim veya telefon ile görüştüm. Ulku

İlkokulu olmadığını bilmiyordum. Kültür kolejini niye elediniz? Bahçeşehirle gorustunuz mu?


jemima

Kultur koleji “hallederiz” esnafi modundaydi. Kendi içlerinde tutarsız gördüm. Bana güven vermediler. Profesyonel gelmediler. Sezgilerime ve gözlemlerime güvenirim. 

Bahçeşehir için pandemiden okul kapandığı dönemde sosyal medyada velilerin yorumlari denk geldi hep. O zaman oluşan bir olumsuz algı var ve hiç görüşmedim, telefonla bile görüşmedim. Yine de evimin hemen yanında. Belki karar aşamasında bir bakarım aklımda kalmasin diye. Olumlu yorumlar tavsiyeler okursam özellikle, es geçmem. 

Zafer kolejini de çok övüyorlar ama internetteki fiyatları bana pahalı geldi. 


Cevaplamak için Üye ol