ıspartakule kreş tavsiyesi

umit_baba soruyor: 3

Merhaba,


28 aylık ve 9,5 aylık iki tane oğlum var. Avrupa konutları ıspartakule 1 de oturuyorum.

Büyük oğlum konuşma konusunda çok zayıf, hala bezine ihtiyacını gideriyor, ayakta sallanarak uyuyor. Bu konularda gelişme göstermesi, paylaşımı öğrenmesi daha da önemlisi oyun oynarken arkadaşlarıyla daha kaliteli vakit geçirmesi açısından artık kreşe gitmesi gerektiğine inanıyorum. Bu sitede yer alan http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/12a63d18-5307-45be-8d04-9e7800a3dbab/4/anaokulukres-deneyimlerimizi-paylasalim-mi linkinden pek çok annenin görüşlerini okudum. Pek çoğu 1 yıldan daha eski görüşler olduğu için siz sevgili ıspartakule sakinlerinin yeni görüşlerine ihtiyacım var.

Bu konuda da soruyu ikiye bölmenin faydalı olacağını düşünüyorum.

1. servisle gidilecek kreşler.
2. yürüme mesafesinde olan kreşler.

servisle gidilecek mesafede olan kreşler için tereddütüm çocuğun serviste uslu durup durmayacağı konusunda. Benim oğlum yaşlarında olup da servisle kreşe çocuğunu gönderen var mı aranızda? Varsa yaşadığı sorunları paylaşabilir mi?

Yürüyüş mesafesindeki kreşlerde, en çok hangisini tavsiye ediyorsunuz? Temizlik ve öğretmenin davranışları benim için çok önemli. Çocuğumun öğretmenlerin sert davranışları ile yıpranmasını istemiyorum. Bundan daha çok da pis mekanlar veya gıdalar yüzünden hasta olmasını istemiyorum.

Saygılar,

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Reyhannn

merhabalar,
benim oğlum 3,5 yaşında ve 2 yaşından beri Bahçeşehir Ispartakule anaokuluna gidiyor (geçen yıl ismi Anka idi)

Siz yürüyerek ulaşabilirsiniz oraya.. Benim için öncelik yakın olması ve oğlumun kreşi sevmesiydi.
Biz çok memnunuz..


tunaras

Benim oglum 4 yasında. Biz henüz bir ay oldu yarım gun bizimevler 3'te bulunan ihlas anaokuluna başladık. Gecen sene kucuk bir deneme yapmıştık ayni okulun diger subesiyle ama hazir degilmis, cok yıprandı oglum:(Aklımda önyargılardan olusan soru işaretleri vardı ilk önce açıkcası ama şimdilik cok memnunuz. Kısa bir mesafede oturuyoruz ama oglum servisle gidiyor, daha kucuk arkadaşları da var ama bir sıkıntı yasamadık maşallah:) ferah guzel temiz bir okul, öğretmenler guleryuzlu ve ilgili, öğrenci sayısı cok değil. Sizin yas grubu ile ilgili cok bilgim yok ama gidip konuşmanızı tavsiye ederim.


umit_baba

Değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim.


Avrupa Konutları Ispartakule 1 de oturduğum için Bahçeşehir Kolejinin kreşi daha uygun gibi duruyor. Ancak, ziyaret ettiğimde hem mekanı hem de oğlumun yaş grubuyla ilgilenecek öğretmeni pek temiz bulmadım. Hasta olmasından korkuyorum böyle olunca. Bir konu daha var nasıl ifade etmem gerektiği konusunda kaygılıyım. Eşimin işyerinden bir arkadaşı söz konusu kreşten çocuğunu öğretmeni tarafından sarsıldığı gerekçesiyle almış. Buna benzer tecrübesi olan tanıdığınız var mı acaba?Cevaplamak için Üye ol