Cuneyt Genc ile ilgili bilgisi olanlar

delta123 soruyor: 10

Merhaba Arkadaslar,

Ankara'da Cuneyt Genc'e gitmeyi dusunuyorum gebelik takibi icin. Kendisi ile ilgili bilgisi olanlar paylasabilirlerse cok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


ebrturkdogan

On yedi gün önce doğum yaptım.Allahıma şükrediyorum iyiki Cüneyt bey gibi bir doktorla karşılaştım diye.Muhteşem bir insan,muhteşem bir kadın doğumcu,aynı zamanda pisikolog  moral ve motivasyon süper,idealist ve başarılı maneviyatı yüksek ,kesinlikle hiç düşünmeden tercih edilmelidir.Kendisine sonsuz müteşekkirim..


GULAYGOR

Ben yaklaşık 6 sene önce Cüneyt Genç'le Mesa'da tanışmıştım. Tanışmam bir arkadaşımın tavsiyesi ile oldu, rutin kontrollerimi yaptırdım ve hamilelik sürecinde de kendisine gittim. İlk etap da  güven veren güler yüzlü bir uslubu vardı düzenli tahlillerimi yaptırdım söylediği her şeye harfiyen uydum. Genel itibari ile hamileliğim iyi gidiyordu. 32. hafta da rapor olmak üzere devlet hastanesine gittim. Doktor hanım tansiyonumun yüksek olduğunu söyledi. Kendisine gittim durumu anlattım beni muayene etti acil ameliyatı olduğunu belirtti ve "aaa biraz da kordonu dolanmış gözüküyor ama önemli değil" gibi bir laf etti. İyi olduğumu tansiyon için de idrardan test vermemi söyledi. 2 gün sonra evde suyum geldi ve 33 haftalık erken doğum yaptım. Çok şükür kızım sağlıklıydı çok dert etmedim  "aaaa biraz da kordon dolanmış" deyip beni eve göndermesini bile sorgulamadık fakat erken doğmasından dolayı da çok sıkıntı çektik. 6 yıl sonra neden mi bunu yazıyorum nerdeyse 3 yıldır yeni bir bebek düşünüyorum ve maalesef olmuyor. Bir çok doktora gözüktüm hepsi kist olduğunu falan söyledi ilgili ilgisiz ilaçlar verdiler fakat nedense kist düzelmedi. Sonunda iyi bir doktor buldum ne söyledi biliyormusunuz siz de kist falan yok tertemiz ilk sezeryanı yapan doktorunuz maalesef bir defekt bırakmış açıkçası bir bölümü dikmemiş ve vücudunuz bu bölgeyi kendiliğinden kapatmaya çalışmış ve kistik bir yapı oluşturmuş beynimden vurulmuşa döndüm; sezeryan yaptığı gün geldi anestezi doktoruna diğer ameliyat için kaç dakikamız var demesi aklıma geldi :(((  yine de laf etmedim bir başka doktora gittim "sezeryanınızı yapan doktorun çok mu acelesi vardı" dedi. Evet acelesi vardı ve benim sakinliğim ve iyi niyetimden faydalandı. Şimdi kendisini tanıdığım ve iyi araştırmadığım için çok pişmanım dikkatsizliğinin ve aceleci davranmasının bedelini ben ödemek zorunda kaldım bundan sonra nasıl bir tedavi gerekecek bilemiyorum fakat insan kendi şansını kendi yaratıyor. Doktorunuzu iyi araştırın derim.  


cuneytgenc

sevgili oyabes

gebeliklerin %15 kadarı tanı konulmasını takiben gelişmez yada kalp atımları görülmez. Ultrasonografide bu durumlar genelde tecrübe ile erken tespit edilebilir. sizin gebeliğinizde bir sorun olduğunu tespit edip bunu sizinle paylaşmışım. Bu duruma üzüldüğünüzü görünce bu fikre alışmanızı sağlamak için evet lafı çevirmişim. Size bu fikre alışmanız ve kafanızda kendinizi hazırlamak için biraz vakit vermişim. Çok iyi yapmışım. Bu tür durumlarda hastaya birden söylediğinizde etkilenme daha fazla oluyor, oysaki siz bir haftada kendinizi olası kötü senaryolara alıştırmış oluyorsunuz. Bu durumu beni şikayet etmek için kullanmanız sizin açınızdan kötü. Bu mesajı yazma nedenim sizin benim hangi davranışımı yanlış bulduğunuzu anlamak istemem. Size o gün her şey yolunda desem ve haftaya bebek öldü desem daha mutlu mu olacaktınız? yada her şey yolunda desem ve bir kaç gün sonra sorun kendini kanama vs ile kendini gösterse yada size bakan başka bir kişi bu bebekte sorun var dese beni daha çok beğenir ve tavsiye eder miydiniz.


cuneytgenc

sevgili oyabes

Eğer adınızı öğrenebilirsem size daha ayrıntılı yanıt verebilirim. Evet gebeliklerin maalesef %10 kadarı 38. haftadan önce gerçekleşiyor. Erken doğumların erken yakalanması ise halen bütün tıp camiasının uğraş konusu. Bu konuda henüz elle tutulur bir gelişme yok. Rahim ağzı yetmezliği denilen durumda rahim ağzının açıldığını ultrasonografi ile yakalamak mümkün ve hemen dikiş atarak önleyebiliyorsunuz ancak su gelmesi rahim ağzı normalken bile olabiliyor. Bebeğin boynuna kordon dolanması ise yaklaşık her 4 doğumdan birinde olabiliyor. Evet her 4 doğumun birinde bebeği boynunda bir yada daha fazla kordon ile dünyaya getiriyoruz. Rutin ultrasonda bebeklerin boynunda kordon gördüğümüzde bunu aklımız not ediyoruz çünkü doğum sırasında bebeğin kalp atımlarında bozulma olursa sorunu nerde arayacağımızı bilelim diye. Bu nedenlerle sizin erken doğumunuzu anlamamak yada bebeğin boynunda kordon olmasını o esnada önemsememek gibi suçlamalarınızı anlamsız buluyorum. Adınızı vermeyi lütfederseniz size boynunda 2 yada 3 kez kordon dolanmış olarak normal doğum yaptırmış olduğumuz hastaların listesini yollayabilirim. Kist durumuna gelince, öncelikle gitmiş olduğunuz sayısız doktor neden kist demiş, neden son 2 doktor operasyona ait bir sorun olabilir demiş anlayamadım. Sizin de tam anladığınızı zannetmiyorum çünkü eğer böyle bir durum söz konusu olsaydı her halde bana dava açardınız. Yada en azından bir telefon ederdiniz. ya bu durumu sineye çekecek kadar çekingensiniz ( isimsiz olarak sitelere girme durumu hariç) yada yalan söylüyorsunuz. Anlattıklarınızdan şunu anlıyorum: her türlü operasyonda dokular arasında yapışıklıklar olabilir. Bu yapışık dokuların arasında sıvı birikir ve  o sıvı birikintisi kist olarak yorumlanabilir. İyi bir incelemede bu birikintiler yumurtalık kistlerinden ayrılabilir. ve sonuçta bu yapışıklıkların arasına biriken bu sıvının hiç bir önemi yoktur. Bu durumu size operasyonda bir yer açık kalmış, doktor hızlı ameliyat yapmış diyerek açıklamışlar.Ancak sizi suçlamıyorum. Size bunu doktorunuz ameliyatta bir yeri açık bıraktı olarak açıklayarak sizi yanıltan hekim arkadaşlarımızın ahlaki sorunu.Onlarda biliyorlar ki her cerrahi operasyonda bu tür yapışıklıklar olur ve bunların cerrahın hızıyla alakası yoktur. Bu tür söylemlerle onlar kendilerini yücelttiklerini sanıyorlar ancak aynı durum onlarında hastalarında olmaktadır. Bunun aksini söyleyen cerrahiden anlamıyor yada cerrahi yapmıyor demektir. 3 yıldır çocuk sahibi olamamanızdan yakınıyorsunuz. Bu durum size söylenen şeyden olsa idi o çok bilmiş doktorlarınız bu durumu kendi mükemmel cerrahileri ile düzeltirlerdi. Yanlış anlamayınSize değil sizi yanlış yönlendiren hekimlere sitem ediyorum.


cuneytgenc

sevgili dalina

Sizi anımsayamadım lütfen kusuruma bakmayın. Yıllar sonra eleştiri dolu bir mesaj görünce şaşırdım. Bunca yıldır hastalar normal doğum istiyor diye gitmediğim akşam yemekleri, pazar brunchları, kızlarımın okul müsamereleri, hatta parasını ödediğim halde gidemediğim tatiller gözümün önüne geldi. Kızlarımın baba bu yıl sen bizimle beraber tatile gelebilecek misin sözünü ezberlemiş olduğum aklıma geldi. Geceleri siz yatağınızda uyurken bizler kim bilir hangi hastanede bebeğin kalp atımlarını dinlerken, bebeğin doğum kanalında sıkışıp kalma ihmalini bebeğin başı doğduktan sonra omuzlarının takılma ve zedelenme ihtimaliyle çarpmakta ve çıkan sonucu plasentanın içerde kalma yada parçasının kalma ihtimali ile toplayıp, doğum sonu hastanın kanaması durmazsa kanı nerde nasıl bulurum ihtimallerine bölüyoruz. O nedenle eğer kadın doğum uzmanı değilseniz doktorların normal doğumu ne oranda yaptırıp yaptırmadığı veya hastayı normal doğuma nasıl hazırladığı hakkında yorum yapmak anlamsızdır. Ben normal doğumlara hasta istekli oldukça istekliyimdir. Ancak olası riskleri hastaya söylemek görevimizdir. Aksi halde hasta beni uyarsaydınız diye sitem eder. Özel sektör devlet yada üniversite gibi değildir, hastası da farklıdır, devlette kaybettiğiniz bebeğin, yada başınıza gelen bir hatanın hesabını sormanız çok güçtür çünkü karşınızda devlet vardır. oysaki özelde karşınızda sadece bir doktor vardır ve hesap fazlasıyla sorulabilir. Özelin hastası da özeldir, bilgili, eğitimli, soruşturan ve hesap soran bir hasta vardır karşınızda. Tüm bu yüzden özelde hata yapmamak için daha çok uğraşır ve risk almamak için türlü yöntemler geliştirirsiniz. Özelde çalışan hekimlerin daha çok sezaryen yaptığını düşünüyorsanız devlette yeni doğan  yoğun bakımda yatan zor doğum travması bebeklere bakın cevabı göreceksiniz. Tüm bunlara rağmen ben halen normal doğumlara sıcak bakıyorum ve geçen yıl 3 hastama sezaryen sonrası normal doğum yaptırdım.Ancak her hastanın kolay doğuramayacağını biliyorum. 19 yıllık deneyimimi hastaların arzu ettiği şekilde ancak minimum risk alarak yaptırmak için elimden geleni yapıyorum. Doğumunun zor geçeceğini düşündüğüm hastalara bu durumu söylüyorum ve söylemeye devam edeceğim. Eğer hasta bu durumu doğumdan soğutmak olarak algılarsa bu konuda bir şey yapamam. Sonuç olarak sevgili dalina'cığım sana en güzel cevabı sezaryen isteyip normal doğum yaptırdığım yüzlerce hasta verecektir.cuneytgenc

arkadaşlar 2.cevap gulaygor için olacaktı yanlışlıkla oyabes olarak çıkmış özür dilerim.


GULAYGOR

Kistik yapılanmayı tek doktor söylemedi adlarını vermek istemiyorum ama iki tanesi Prof düzeyinde Türkiye nin en iyi hekimlerinden daha önceki kist olduğunu iddia eden kişide uzman bir doktordu diana35 verdi ve o ay tansiyonum 16 /10 oldu acilde 2 gün yattım ısrarla gittiğim her doktora kistim olduğunu söylüyordum çok ünlü bir tüp bebek merkezindeki bir doktor bu şekilde bir şey olmadığını daha öncede yazdığım gibi doktor hatası olduğunu söyledi ondan sonra 2 Prof a daha gittim aynı şeyleri söylediler. Mahkemeye gitmem yaşanılanları değiştirmez ki ayrıca belki benim yaşadıklarım bir şanssızlıktı herkes aynı şeyi yaşayacak diye bir şey yok ben sadece benim yaşadıklarımı paylaşmak istedim. Siz de açıklama yapmışsınız zaten..... Bu arada hamile kalamayışımın sebebi bu değildir bunu belirteyim bu şekilde bilgi veren olmadı
ge_ezgi

Ben mayıs ayında doğum yaptım. Uzun süredir her kontrolüm için kendisine gidiyordum, çikolata kistim olduğu için hamile kalamama gibi bir sorunla başbaşaydım. Ama onun sayesinde hiçbir müdahale olmadan hamile kaldım, bunu onun tecrübesine ve onun pozitifliğine borçluyum. Israrla ameliyat olup aldırmak istememe karşın bana ayrıntılı bir şekilde anlatıp henüz ameliyata gerek olmadığını söyledi. Hatta hiç unutmam bak ezgi patates soyarmışşsın gibi düşün nası patatesin bir kısmı kabukta kalıyorsa yumurtanın da bir kısmı orada kalacak, rezervlerin azalacak vs. diye. Sayesinde o kadar kolay o kadar sorunsuz bir normal doğum geçirdim ki anlatamam. Elimden tutup normal doğurttu beni resmen, onun duacısıyım, 10 tane daha doğursam yine ona giderim. Her soruma beni tatmin edici açıklayıcı cevaplar verdi, hep pozitifti, hep ulaşılabilirdi. İşini o kadar çok seven bir doktor ki, ultrasona girdiğiniz anda sizden daha çok coşkulanır, bi hevesle anlatmaya başlar ve hiçbir ayrıntıyı kaçırmaz. Gereksiz testten tetkikten hoşlanmaz, sizi yormaz, hep bi alternatifi vardır. Ve bence en önemli özelliklerinden biri de sizin söylediklerinizle şekil almaz, nabza göre şerbet vermez, bazı popüler doktorlar gibi, neyse o lafı dolandırmaz, dolayısıyla da kafanızda soru işareti kalmaz, şüphe kalmaz. Ama sonuçta tercih edilen ve yoğun bir doktor, onu tercih edeceklerin bunu da gözönünde bulundurmaları lazım. Bir de her meslek için geçerli karşı tarafın da insan olduğu unutulmamalı sonuçta her anı birbirini tutmayabilir, sonuç olarak herşeyiyle mükemmel sevecen bilgili tecrübeli bir doktordur kendisi. Herkese ama herkese anlatıyorum ve herkese tavsiye ediyorum Cüneyt Beyi. Sekreteri Zeynep Hanım da çok bilgili, çok sevecendir ve oldukça da samimi, her konuda size yardımcı olmaya çalışır.bella_donna

doktorumla inanılmaz ve beklenmedik kabalığı yüzünden 7. ayımda yollarımı ayırdım doğal doğum istediğim için çok seçeneğim yoktu sözü edilen drların hepsini dolaştım hiçbiri içime sinmedi tam oalark ta ki cüneyt bey ile tanışana kadar. biz çok sevdik kendisini o ümitsiz ruh halimden sayesinde kurtuldum . hemfikir olmasa da empati gösterip fikrinize saygı duyuyor ve açıkça görüşünü de söylüyor , dürüstlüğü , pozitifliği, ilgisi, sevecen ve çözüm odaklı yaklaşımı ile kısa sürede yıllardır doktorummuş gibi hissettim. yazılanlara inanamadım zira ikinci hamileliğim itibariyle ankarada normal doğum yaptıran yaptırmayan onlarca ünlü dra başvurmuşluğum var egosu bu kadar ön planda olmayan alçakgönüllü arkadaş canlısı dr görmedim. hataya gelince, tüm hekimlerin hata yapabileceğini kabul etmek lazım, artı elde olmayan komplikasyonlar ya da teşhis edilemeyen durumlar olabilir. cüneyt beyin bu konuda diğer drlardan bir farkı yoktur ama hastaya yaklaşımı keisnlikle farklı. 


sovan

Söz konusu doktorun, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olmasına rağmen, Facebook paylaşımlarında kadınları aşağılayan, homofobik ve cinsiyetçi paylaşımlarından sonra, bırakın doktorluğu insan olmadığını dün itibariyle anlamış bulunmaktayız. Eşcinsel hastalarını teşhir etmekte, eğlence konusu haline getirmektedir. Türk tabipler birliğine birçok kişi tarafından şikayet edilmiştir. Hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler Facebook hesabını detaylı inceleyebilirler. Ayrıca ekşi sözlükte hakkında açılan başlığa da buradan bakılabilir. Nurturia'da hesabı varmış. Bu yorumu okursa, Ankara'da homofobisinin ve cinsiyetçiliğinin tedavi edilmesi için iyi psikiyatristler önerebilirim kendisine. Acil şifalar diliyorum.Cevaplamak için Üye ol