Amniyon sıvısı fazlalığında vajınal muayene

newdream soruyor: 6

amniyon sıvı fazlalığında vajınal muayene zaten gergin olan rahime baskı yapıp suların erken gelmesine sebep olabilir mi bilgisi olan var mı

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


cansuyum

zannetmiyorum bendede sıwı azlığı war wajınal muayene oldu sızıntı warmı diye hiç korkma zarar gelmez sonuçta bir tedawi şekli diye düşün.. zaten doğuma bişey kalmamış bi sıkıntı olsa en fazla doğuma alırlar... allah hayırlısıyla bebeğini kucağına almayı nasip etsin..

 


neretva

Ben de sanmıyorum. Zaten rahim ağzı kapalıysa plasentaya ulaşılamaz. Açıklık varsa da doktorunuz nasıl muayene yapması gerektiğini bilir. Su gelmesi öyle kolay değil. Doğum başladığında suyu gelmeyen, saat başı elle muayene olan, buna rağmen suyu doğum masasında patlatılan bir sürü kadın var.


Sanemm

Fazlalıktan kasıt aşırı derecede fazlalık mı yoksa olması gerekenin diğer hamilelerde olmadığı için (az su tükettiklerinden dolayı) görünen fazlalık mı?


Ben çok su tükettiğimden dolayı normalde son aylarda azalırken bende gayet yerindeydi ve bu artı bir avantajdı. Plesanta yaşlanması, geç doğumun negatif riskleriyle karşılaşmadan 42. haftanın sonunda doğum gerçekleşti.


nurus

doktorunuza niye güvenmiyorsunuz?? neden böyle bir endişe var ki içinizde..sizce yanlış giden birşeyler mi var??


newdream

içimi rahatlattınız evet aslında doktoruma pek güvenmiyorum bu hamileliğimde değiştirdiğimiz 4. doktor artık bi başkasını bulamam zaten doğuma çok az kaldı.diğer bebeğimde tahmini doğum tarihi geldiğinde bebeğin başı büyük olduğu için sezaryene almak zorundayım demişti dr. ben o kadar ısrar ettim en azından deneyelim olmazsa ben razıyım sonra alın diye kabul etmedi bende başka doktora gittim gayet kolay bi doğum oldu.yine buna benzer  bi durum yaşamak istemiyorum.

      
    bu bebeğimde de bi dr. serviks yetersizliği var dedi sonra ölçüldü ki başka bi yerde alt sınırın iki katı çıktı 50 mm ,diğer bi dktor hamileyken kesinlikle emziremezsin dedi emzirmek istiyorsan bu bebeği yapmayacaktınız dedi .falan filan yani artık maalesef araştırmadan sormadan güvenemiyorum.

   teşekkürler çok iyi geldi yarın gönül rahatlığıyla  muayenemi olabilirim


nurus

zamanınız cidden çok azalmış.nerede yaşıyorsunuz yazmamışsınız ama çevrenizde ki arkadaşlardan sorun soruşturun.her dönemin illa ki bir nam salmış doktoru olur her şehirde.bulun ve hemen gidin bence.peki doğum yaptığınız doktorunuzla halen görüşmüyormusunuz?son anda onda karar kılmışsınız hem ilk doğumda.


bursa da yaşıyorsanız doktor tavsiyelerim var.ama diğer illeri hiç bilemem..Cevaplamak için Üye ol