Dişetinde kitle

doa1974 soruyor: 7

8 yaşındaki kızımın sol üst yan kesici dişlerinin üzerinde epey sivri, ağrısız, dişeti renginde,yarım santime yakın kitle farkettik biraz önce. Apseye benzemiyor, dokununca yumuşak gibi. Vakit kaybetmeden göstermek istiyorum, diş hekimine mi göstermeli mi, ağız çene cerrahı mı yoksa çocuk doktoru mu? Diş ise tavsiyesi olan var mı?  Hastane olsa daha uygun olur diye düşünüyorum ama TOBB dışında yok sanırım çocuk  diş hekimi özellerde.  Orada da çok korkmuştu istemiyor orayı. Başkentin çocuk dişi çok güzel ama hemen randevu alamayız sanırım.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


nukhetsp

Anlattiginiz sey kiste benziyor. Benim de basima geldi. Ortodentiste gidip basit bir operasyonla aldirabilirsiniz. Tabi cocuk soz konusu olunca ne kadar basit de olsa onemli oluyor. Yalniz takibi birakmamalisiniz. Cunku benim bir tane daha var ama cok kucuk oldugu icin alinmaya gerek gorulmuyor. Gecmis olsun cok.


doa1974

çok teşekkürler. başkentten randevu alayım o zaman ama hemen randevu alamayız. beklememizin sakıncası olabilir mi diye endişe ettim.


nukhetsp

5 - 10 gun bekelemekte sakinca olmaz bence ama yine de cok da bekletmeyin. Sadece benim yasadiklarimla cok benzer oldugu icin fikir yurutuyoruz en nihayetinde. Kisa surede bir uzmanin gormesi en sagliklisi olur. Tekrar gecnis olsun sevgiler:)


doa1974

dayanamadık gittik pedodontiste. maalesef azı dişte ciddi boyutta bir çürük varmış, kemiğe kadar ilerlemiş iltihap yapmış ve iltihabı kendisi dışarı akmış. nasıl olup da ağrı ya da ateş olmadığını anlayamadı. arkadan gelen dişin 6 ayı var bekleyemeyiz hemen almak lazım çürük dişi dedi. dolgu aşamasını da geçmişiz. :( kızım çok alerjik anestezi korkutuyor beni.


doa1974

bir de antibiyotik vermedi aktif ateşli bir durum yokken çekilebilir tedaviye gerek yok  dedi. ben iltihap varken çekim yapılamaz diye biliyordum iyice tereddütte kaldım...


doa1974

çok teşekkürler. bu haftasonuna randevu almıştık, öncesinde bir doktora daha göstereceğim. hala dolgu ile kurtulur mu diye umutlanıyorum.


doa1974

dişimizi çektirdik, diş hekiminden çok memnun kaldık. kızım çok gergin olmasına rağmen çocukla diyaloğu çok iyiydi ve en kısa sürede halletti.  hastane ortamında pedodontist arayanlar için tavsiye ederim. ankara acıbadem-Itır hanım.Cevaplamak için Üye ol