Yenidoğan Kıyafetleri

melusina soruyor: 10

Göbek bağı düşene kadar zıbın kullanmak gerekli deniliyor. Zıbın yerine çıtçıtlı body alsam daha iyi olmaz mı ? Şart mı bu zıbın ? Peki başka gerekli diye önerebileeğiniz kıyafetler var mı ?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


ikicocukannesi

cıtcıtlıların ozge gibi bende yandan olanlarını tavsiye ederim.
ama biz zıbını cok kullananlardandık belirteyim.
bastan gecirilmeyisi kusagıyla kolay giydirilmesi cok isime yaramıstı:)

bunun dısında patikli tek alt tulumları oneriyorum ben. bu donemde cok kullanmıstık. icine zıbın, altına patikli tulum. ustune takımı, basına sapkası, iste hazır bebekcik:)

minik mermersahi tulbentler cok gerekli, emzirme sonrası gazını cıkarırıken kusuyor bu bebek milleti:) kurtarıcı oluyor mermersahiler.

en az bes tane bebek battaniyesi gerekli, cok ise yarıyor bunlar.

alt degistirme seti de oyle.

aklıma gelenler boyle, kolaylık dilerim.


meycan

Mothercare'in alttan çıtçıtlı bodylerini doğduğundan beri kullanıyorum. Defalarca yıka, ütüle çok güzel.
Onun dışında ikiçocukannesinin yazdığı tülbentleri de çoook kullandım. Gülce çok salyalıydı, hep elimizdeydi...
Bebek battaniyeleri de çok lazım. Penyeler, polarlar oltercih sebebi.
Alt değiştirme setiyle ne kastettiğini anlamadım ama, canbebenin alt açmaları var, Hep onları kullandım...


kelebek

bence de yaşasın mothercare...her ürününden o kadar memnunum ki..


Marlasinger

Ben mothercare bodylerinden memnun değilim yakaları çok açılıyor.Chicconun bodylerinden çok memnunum.Zıbın bende 2 ay falan kullandım ama ben zıbınları almadım annemin sakladığı kendi zıbınlarımı kullandım bebeklerimde.Onlar olmasaydı alıpta kullanmazdım herhalde;)
Mendil kesinlikle çok lazım ben oğlum terleyince sırtına falanda koyuyorum yani hala kullanıyoruz.
Battaniye çok lazım penye battaniyeler çok kullanışlı.Alt değiştirme setini pusetin içine koyuyorum minder gibi;)Onun dışnda hiç gerek yok canbebenin hazırları var.
Patikli altlardan çok kullandım,tulumda çok lazım.
Oğlum çok hızlı büyüyen bir bebekti 4 aylıkken 9 aylık kıyafetleri giyiyordu hatta 3 aylık aldığım kıyafetleri 1 aylık olana kadar ancak giyebildi.
Kızım tam ayına uygun kıyafetleri giyiyor.
Bebekten bebeğe değişiyor yani bence ilk etapta kullanılacak kıyafetler dışında daha sonra bebeğinin gelişimine göre alışveriş yapabilirsin.


Burcu

hamileyken zıbın almıştım birkaç tane ama hiç gerek duymadım kullanmadık.
aynen bende mothercare'nin bodylerinden memnun değilim.çok çabuk sünüyor ve şekli bozuluyor.ama chicco nun bodyleri kalıp gibi vücuda oturuyor daha güzel..batuhaninannesi

Ben zıbın kullandım ama çok gerekli mi hayır değil..Hep body giydirdim 10 günden sonra filan..Marka olarak da M&S bodylerini tavsiye ederim.Çok güzel,yumuşacık,ve hiç bozulmuyor.

Penye battaniye çok çok gerekli.En az 3 tane olmalı.

Banyo sonrası kurulanmak için  havlu büyüklüğünde tülbent gibi bezden bişey diktirmiştim.Önce ona sarıyordum sonra havluya.Suyunu daha çabuk emiyordu.Hala da kullanırım şiddetle tavsiye eder.

Yenidoğan setini çok uzun süre kullanamadı benim oğlum.En fazla 1 ay filan ondan sonra da 3-6 aylık aldıklarımı giydi hep.


ikicocukannesi

bende body icin albimini ve mini damla'yı oneririm. ashes'in dedigi gibi cak kaliteli. biz memnunuz.


Elcino_mutluatolye

bence de zıbın hiç şart değil. ben de bol bol yandan çıtçıtlı body kullandım ve kullanıyorum. Kızım hala başından geçirilenlerden rahatsız oluyor. Premaman'inkileri cok tavsiye ederim. Bedenleri tam oluyor ve hiç bozulmuyorlar. Mothercare'de yandan çıtçıtlı body bulamadım, zaten yenidoğan döneminde bedenleri de biraz büyük olabiliyor. Chicco'nunkiler de çok geniş ve çıtçıt yerine bağcık var ve o bağcık hiç bağlı durmuyor! :)Marlasinger

Hehe senin annendemi saklamış benim ki de bende kendi bebeklerime benim zıbınlarımı giydirdim onlarıda saklıycam belki torunlarım giyer:P


MineAda

Bende hiç zıbın kullanmadım. Mothercare in body leri gerçekten çok kullanışlı çok uzun süre kullandık. Altımızı açtığımızdan beri çıtçıtlar rahatsız etmesin diye atlet kullanmaya başladıkCevaplamak için Üye ol