Yurume niyeti yok

Zumrut_Mert soruyor: 4

bai cocuklar 10 ayda yururken benim oglum 1 yaşı doldurmasına ragmen hic niyeti yok sıralıyo ama elinden tutup alışdırmaya calışınca pat diye hemen otıryo dtr.yurutece otırma diyence bizde almamışdık şimdide gunde yarım saat bir saat oturt diyo şimdiyurutec alsammı almasammı diye kararsızım alsam hangi marka tavsiye edersinizhem yurutme konusunda tecrubelernizle paylaşırsanız cok sevinirdim :)

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


ipekkusgoz

Keşke yürüteç yerine yürüme yardımcısı alsaydınız. Eşinize de internetten yürütecin zararlarıyla ve çok da tavsiye edilmediğiyle ilgili yazıları okutsaydınız.

Gel gelelim yürümeye geç mi kaldı korkunuza.Bizimki de çok uzun süre sıraladığı halde 13 aylıkken yürüdü. Ben genelde çok kızıyorum aaaa aha konuşmuyor mu, aaa daha yürümüyor mu diyenlere?. Asla oğlumu o tür mukayeselere malzeme konusu yapmıyorum. Kendi içimde de hiç şuna geç mi kaldı acaba diye bir soru gelmiyor aklıma gelişimiyle ilgili. Kendine özel gelişme ve büyüme süreci olduğuna inanıyorum .


ruzgar11

benim oğlum daha yeni yeni yürümeye başladı ve 14 aylık. bende çok uğraştım.. iki elinden tutarak yürütün, denge kurmayı öğrensin..15 gün sonrasında tek elle devam edin. onu ürkütmeden. sonra sıralaması için yardımcı olun. hepsi için sabırlı olmak lazım. hiçbir çocuk bir diğerine benzemez. biz kardeşlerimize benzemiyoruz da bebeğimiz kime benzeyebilirki.. sabırlı ve teşvik edici olmak lazım. birde ayağının altında ona tehlike yaratacak şeyleri kaldırın.. benim heryerde minder vardı.. pat oturunca kafasını çarpmıyordu. ben yürüteç almadım, ilk zamanlar alsammı dedim.. şimdi almadığıma seviniyorum. kendi doğasında oluyor, biraz çocuğa zaman verin..


Zumrut_Mert

bunların hepisini eşime okuttum oda diyoki bende soruşdurdum ettim 1 yaşda yurumemesi gayet normalmış falan eee ben diyince ınanmıyo tabi kardeşin oglu 10aylık yurudi hep onun ki yürüdi diyip bizimki yürümüyo diyodu cok zoruma gityodu ben ise o kadar endişelenmiyodum cunki saglıgı cok şukur yerindedi ama o kardeşinin 10 aylık yurüyen cocugu  kac kere kastalandıgını soylersemcok şaşıracaksanız hepde diyodum gec yürüsün bişey olmaz ama saglıgı yerinde olsun derim.yürütüce bu ana kadar almadım ama neden aldıgım yazdım,yürüme yardımcısını ben kendim daha once aldım ama pek ilgisini cekmeyince babamız alınmaması gereken şey bu diyince yurutecde alınıverdi neyse inş.saglıkla yürür :)


sbelinay

kızım 16 aylıkken kendi kendine başladı yürümeye hiç zorlamadım .merak etmeyin vakti gelince yürüyecektir.ilk arabam diye bir oyuncak var yürümesine katkısı olacağını düşünüyorum.tavsiye ederim
Cevaplamak için Üye ol