32. haftada ssk dogum izni almak icin levent besiktas sariyer tarafinda medeni kurum


iremyavuzisik soruyor: 9

Merhaba,

32. haftada alinan gebeligi belgeleme isini avrupa yakasinda en rahat nasil yapabilirm. ilk hamileligimde 3,5 sene once levent semt polikliniginde bir kac saat bekledigimi ve cok cok kalabalik oldugunu hatirliyorum. daha iyi tecrubesi olanlar var mi, nereler, nasil, hastaneden de yapiliyor mu bu is

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Yasemina

levent semt poliklinigi, calistigim yerin karsı binasında. Restorasyon vardı yeni hizmete girdi.
Bildigim kadarıyla randevulu sisteme gectiler.

Ben Besiktas SSK semt polikliniginde bu işlemi yaptırmıstım. Yapan dr. un adı da demet hanım idi. Onceden randevulu hareket edildiginden hic sorun yasamadım. Zaten kucuk bir yer, ilk randevuyu siz alırsanız isiniz de hemen biter, tavsiye ederim.Kolay gelsin.


perihan

SSK anlaşması olmayan bir doktorum var, bu raporu muhakkak bir devlet kurumundan mı almamız gerekiyor?


iremyavuzisik

Yaseminaaa tesekkurler yanit icin internetten randevu aliniyormus . Bir de isten vizite kagidi goturmenin disinda, Demet hn. mutlaka baska bir dr. raporu istiyor mu 32. haftayi belgelemek icin yoksa, kendi muayene yapiyor mu?


perihan

Vizite kağıdı uygulaması Nisan 2010 itibariyle kalktı.iremyavuzisik

O zaman sadece tc kimlik no ile gitmek yeterli mi


perihan

http://www.mumcu.com/html/article.php?sid=445 SSK ile ilgili bilgiler buldum bu adreste, anne adaylarının işine yarayacaktır.


iremyavuzisik

Cevaplar icin tesekkur ederim.
Dogum onu iznimi actirdim:
besiktas ta ssk anlasmasi olan ota tip merkezinden(beşiktaş cad. ) 29 ytl'e(10 ytlsini pesin odemek gerekiyor) muayene randevusu aldim; levent poliklinigine goturmek icin.  Icerisi bombostu ve dr.Nazife Hn. raporumu yazdi. Bu rapor yeterli oldu, lavent polik. e gitmeme gerek olmadigini ogrendim. Bir de isyerinden vizite kagidini ota'ya faksladim ve dogum onu iznim acilmis oldu. Sira beklemedim, cok rahat oldu. 
Kisacasi kendi dr. nuz onun ssk anlasmasi olan bir hastanede ise onun verdigi rapor ve isyerinden getireceginiz vizite kagidi(ssk odemelerini ve orada calistiginizi gosteren 1 sayfa belge) ile islem tamamlaniyor.  


Yasemina

irem izindeydim bugun dondum
keske cevap verebilseydim demet hn. kendi muayene ediyor
kolay gelsin guzel dogumlar dilerim


mayaberry

arkadaşlar bende bugun 32. haftam dolduğu için hastenden çalışabilir raporu aldım ve fot. ni  iş yerime verdim. peki iş yeri bu raporu bişey yapıyormu yoksa özlük dosyamda saklıyormu. 37 haftada rapor aslı ile tekrar hastaneye gidicem birde vizite kağıdı alıcakmışım iş yerinden. o zaman izne ayrılcam. benim merak ettiğim iş yeri bu raporu bi yere bildiriyormu.. burda ki ik nın pek bu işlerden haberi yokda. bişey atlamak istemiyorum ... işyeri tarafını bilen var mı ? iş yeri ne yapmalı?


Cevaplamak için Üye ol