Uçakla seyahatte araba koltuğu

neretva soruyor: 5

Biz başka bir şehirde oturan anneanne ve dedeyi ziyaret etmek için sık sık uçağa biniyoruz. Bugüne kadar araba koltuğumuz aynı zamanda bebek arabasına takılabildiği için ikisini de  kontuarda veriyorduk. Şimdi büyük boy araba koltuğuna geçeceğiz isofixli, belki geriye dönük birşey alacağız. Böyle bir araba koltuğunu uçağa binerken nasıl taşıyacağız? Kırılmaz mı? Bu konuda deneyimi olan var mı? Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


yigitalininannesi

MERHABA, ARABA KOLTUGUNUZU DA ÇOK RAHAT BİR ŞEKİLDE UÇAGA BİNMEDEM ÖNCE GÖREVLİYE TESLİM EDEBİLİRSİNİZ, (OĞLUM 2 YAŞINDA VE  BİZİM OTO KOLTUGUMUZ BRİTAX-RÖMER, TAHMİN EDEBİLECĞİNİZ GİBİ KÜÇÜK BİRŞEY DEĞİL) HERHANGİ BİR SORUNLA KARŞILAŞMADIK, PUSETİDE UÇAĞA BİNERKEN HOSTESLERE TESLİM EDİYORUZ, AYRICA KUZENİM YURTDIŞINDA YAŞIYOR VE O DA HER GELDİĞİNDE OTO KOLTUGUNU GETİRİYOR, ONDAN DA BU KONUDA OLUMSUZ BİRSEY DUYMADIM, UMARIM SİZDE SEYAHATLERİNİZDE BU KONUDA HİÇ SORUN YAŞAMAZSINIZ.


neretva

Teşekkürler cevaplar için. Yalnız Yiğitalininannesi siz uçak kapısında mı yoksa kontuarda mı veriyorsunuz? Uçak kapısındaysa oraya kadar havaalanı arabalarıyla mı taşıyorsunuz? Ben bebekle yalnız seyahat ettiğim için sormak istedim. 


Aiswarya, keşke taksiler bebek koltuğu taşıyabilseler. En azından duraklarında bir tane bulundursalar... 


yigitalininannesi

neretva ben kontura veriyorum, yiğit pusete binmeyi degilde onunla oynamayı tercih ettigi icin :) koltuğu yanımda taşımıyorum, zaten sen de ucaga kadar yanında taşımayı basarsan bile kontuarda verdigin zaman konulacağı yere konuluyor, pusetler ve diğer cocuk gereçleri ambalajında degilse bagajların en üstüne konulurmuş, biz görevliye sorduğumuzda (en azından THY de boyleymis) boyle söylemişti,


neretva

Tamam çok teşekkürler. Taşınabiliyor demek ki.


yigitalininannesi

Rica ederim ama son dakika sıkıntı yaşamamak icin uçuş yapacağınız firmanın müşteri hizmetlerini ararsanız içinizde rahat eder, son dakikada sıkıntı problemini de ortadan kaldırırsınız, iyi uçuşlar :)Cevaplamak için Üye ol