Alt Değiştirme Masası

lovable soruyor: 8

Merhaba, 1 ay sonra bir bebeğim olacak. Hazırlıkları tamamlamak üzereyiz. Merak ettiğim alt değiştirme masası elzem bir ihtiyaç mıdır? Ve de ikinci el satan yerler biliyor musunuz? Çünkü şık şeyler gerçekten çok pahalı. Yardımlarınız için teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


lovable

evet oda takımı aldım. Odasına geçtikten sonra zaten şifonyerinin üstünü kullanmayı planlıyorum. Ancak odasına geçmeden önce bizim odamızda kullanmak üzere böyle birşeye ihtiyaç olacak gibime geliyor. Çünkü her seferinde bebeğin altını değiştirmek için kendi odasına taşımak zor olacaktır. özellikle geceleri. Ayrıca bahsedildiği gibi tüm gerekli ürünlerin derli toplu durması da çok faydalı. Bu nedenle mutlaka kendi odamız için bir çözüm bulmayı planlıyorum. ancak henüz karar veremedim.


Ikizannesi

Merhaba, biz İkea'dan alt değiştirme ünitesi almıştık. Çok da kullandık, yanlarda bezleri, pişik kremlerini koymak için cepleri vardı, ama bebekler 9 kilo olduktan sonra kullanılamadığı için kaldırdık. Şimdi yerde, koltukta, nereyi bulursak orada değiştiriyoruz. Yine İkea'dan aldığımız şişirilen alt değiştirme yastıklarını (yukarıda "mkv"nin koyduğu fotoğraftakine benziyor) kullanıyoruz. Çok elzem değil ama alırsanız rahatlık sağlıyor.


mkv

Didemnurcan,

kremler icin ozelden msj atayim dedim ama beceremedim galiba. pişik kremi & sampuan & yağ & süt için Bübchen kullandim. bu zamana kadar cok memnun kaldim ama şu son 1 aydır oglum köpek dişlerini cıkarıyor ve pişik oldu. bu zamana kadar diş konusunda hiç zorlanmadık ve hic pişik olmamişti (dogdugundan beri). neyse lafı fazla uzattım galiba, 1 aydır penaten ve hametan karıştırıp kullanıyorum popoya.


Damla

Lovable, hani bizim odamızdaki süre için demişsin ya, o sürede bebek minik olduğu için yatak odandaki uygun bir mobilyanın üstünü kullanabilirsin. Bebeğin göbeği düştükten sonra ki 5-10 günde düşüyor genelde, gece kaka yapmadığı sürece altını açmana gerek yok.

Gündüzleri de eğer odasında da yatağı varsa, doğumdan itibaren odasında uyutabilir ve altını da orada değiştirebilirsin.

Oğlumun göbeği istisnai bir şekilde 17 günde düştüğü için biz epeyce bir süre odamızda kullanmak zorunda kalmıştık ve eşimin eklediği resimdeki portatif mutfak/balkon masasını kullanmıştık.bebeimgeliyor

alt açma için bir üniteye hiç gerek yok. benim 1 aylık bebeğim var. ben alt açma için annemin hazırlsdığı özel bezler kullanıyorum. bezlerini ve alt silme mendillerini de bir sepete koydum. bebeğinizle herzaman odasında olmadığı için bebeğim neredeyse ben o sepetimi oraya götürüyorum. odasnda alt açma ünitesi var fakat şimdiye kadar hiç kullanmadım. 


ozguranne

Bu alt açma ünitesi huya ve boya bağlı bir şey. Ben ve eşim mutlulukla kullanırken, anneannemiz ve bakıcı ablamız Ela'nın odasındaki koltukta ya da yerdeki minderde değiştirmeyi tercih ettiler.  İkea'nın alt değiştirme ünitesi onlara yüksek geldi. Yalnız Ela sanırım 10-11 aylık civarıyken alt değiştirme ünitesini bıraktık. Şimdi üst kısmında Elanın bezleri, kremleri ve bazı eşyaları, altta ise kitapları ve oyuncakları duruyor. Ela canı çektiğinde gidip istediği kitabı seçiyor. Kullanışlı bir masa. 
EsraEA

Bizimkisi komidinlerinin üzerine monte edilen ayrı bir parçaydı. Gene tahtadan, kenarları yüksek, bölmeli bir parça. Üzerine kumaştan yumuşak birşey hediye gelmişti. İlk aylarda özellikle ilk günlerde çok faydasını gördüm. Doğum sezaryenle olunca, eğilip kalkamadığımdan. Ama 4 aya doğru artık çok hareketlendiklerinden yerde değiştirmeye başladım.  Kısa süre için o kadar paraya kendim çok faydasını görsem de değmez diyeceğim. Mesajlarda gördüğüm kadarıyla çok ucuz, çok pratik çözümler üretilmis.  Benm eşim aman eksik birşey olmasın düşüncesindeydi o zaman, biraz da o yüzden almıştık :)


arda1011

ben alt temizliğinin dışında ne ile temizleme yapabilirim diye de bir araştırma yapmışım. özellikle dışarıda ve misafirlikte.. Bıobaby olarak bir marka var eczanelerde satılıyor. alt temizleme sıvısı ismi.. durulama gerektirmiyor süper bir ürün. kim düşünmüşse iyi düşünmüş. Cevaplamak için Üye ol