Kadıköy bakıcı ücretleri - Moda özellikle

melisl soruyor: 2

Herkese merhaba;

bütün çalışan anneler gibi ben de bakıcı desteği alıyorum. Biz bakıcımızla 4. aydan itibaren çalışmaya başladık, bebeğim şu anda 8,5 aylık ve "6 ayın dolmuş olması nedeniyle" zam talebinde bulundu. Daha önce çalıştığı yerde 700 TL aldığı için biz de bu fiyattan anlaşmıştık. Çalışma saati olarak da 08:30 - 17:00 şeklinde anlaştık, 17:00 de bebeğimi anneme bırakıyor, ben işten gelene kadar da 2 saat kadar annem idare ediyor, haftasonları ve resmi tatiller, bayramlarda çalışmıyor.
Baş görevi bebeğimle düzgün ilgilenmesi, parka gitmek, banyo, çamaşırların yıkanıp asılması, gerektiğinde bebek ütüsü, çok toz gördüğünde yerleri süpürüp viledayla toz alıyor. Bunun haricinde yemek yapmak yada daha genel işler gibi şeyleri kendisinden talep etmiyorum (ama sağolsun ortalığımı da topluyor).
Parka gelen bakıcılar maaşları hakkında konuştukları için gizli saklı 1 şey yok, sadece bebek bakan bazı kimseler 1000 TL aylık alıyorlarmış.  Yüksek maaş alan bazı kişileri haftasonu dahil parkta görebiliyorum. Bu durumda nasıl harerket etmem gerekir? %10 zam yapsam 70 TL oluyor bunu da 35-35 mi yapmalıyım yoksa 50 şimdi 6 aysonra yine 50 yapıp seneye zam yapmamalı mı?
Çalıştığım şirkette bana %10 zam yapılmıyor :) Bu arada Moda'da oturmak belirleyici 1 kriter mi?
Deneyimli anneler yardımınızı rica ediyorum...

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


karadut

Bakıcım yok ama Moda Parkındaki bakıcı kulislerine ezelden beri kızarım. Hepsi toplanırlar yanyana banklara otururlar, çocuklar kendi içlerinde anlaşıyorlarsa ne aaala, gözlerinin önünde oynarlar. Ama bir çocuk başka bir alana giderse bakıcısı ayağa kalkmaz, kendi sohbetine devam eder,göz ucuyla takip eder. Bende kendimi hep o çocuklardan mesul hissederim bir türlü gözümü ayıramam... Yazınızı görünce bu kızgınlığımı paylaşmadan geçemedim...Moda da oturmak fiat aralığını değiştiren bir faktör değil kanımca, deneyim ve tecrübeye göre pirim alıyor fiyatlar. Duyduğum fiyatlar 750-1200 arası siz kendi bütçenize göre bir fiyat belirleyin derim ben, nede olsa Moda da oturmak onlar için ayrıcalık...
Kolay gelsin.


melisl

Karadut cevabın için teşekkür ederim. Bakıcı işi şans işi herhalde....

Çevredeki tanıdıklardan aldığım cevap maaşı en az 1000TL'ye tamamlamam yönünde oldu. Yoksa bakıncın gider, yeni gelen de 1000'den aşağı başlamaz dediler. Biz de ilk önce 800'e, Ocak ayında da 900'e tamamlamaya karar verdik. Sonra 1 yıl zam yapmayı planlamıyoruz. Herhalde bir süre böyle idare ederiz diye düşünüyorum...Cevaplamak için Üye ol