Bronsiyolit

Ikizannesi soruyor: 10

SELAMLAR KIZIM 10 GUN ONCE BRONSIYOLIT OLDU. BIR GUN HASTANEDE KALDIK VE O GUNDEN BERI VENTOLIN KULLANIYORUZ. TAM IYILESTI DERKEN BU SEFER YUKSEK ATESI VAR IKI GUNDUR. SIK SIK 39UN USTUNE CIKIYOR. 

SU SIRALARDA COK SIK GORULUYORMUS BRONSIYOLIT. SIZDEN DE AYNI SORUNU YASAYAN VAR MI? NE KADAR SUREDE GECTI? 

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


deryaazra

Aynısını bizde yaşadık. 1 hafta iğne ilaç kullandık ve kontrole gittik doktor tamamen iyi dedi. Herşey süper taki biir gün sonraya kadar. bir günde tıkandı ateşi fırladı acile gitik ve bronşit çok ilerlemiş zatürre başlangıcından 10gün yattık hastanede. ve doktorun tek dediği üşütmek falan değil uhtemelen hasta birinden (grip gibi) mikrop kapmış önce boğazına ordan ciğerlerine iniş.bronşiyolit özellikle küçük çocuklRDA çok çabuk şekil değiştiriyormuş . Acı bir tecrübeyle bunu anladık.Bu olay geçen kış oldu yani Azra daha 4 aylıktı.Fakat bu sene çok daha iyi korudu ve bir kere bile uğramadık hastaneye. ben derim çok dikkat edin soğuktan çok insanlardan koruyun bu dönem.çok geçmiş olsun bi an önce iyileşir inşallah.


Ozlem_Can

Sıkıntılarınız nelerdi merak ettim. Can'da da geçen hafta öksürük başladı. Sonra 1 gün ateşlendi. Doktora gittik şu aralar yaygın olan bir virüs testi bir de boğaz kültürü yaptı. Testler negatif çıktı ciğerler de temiz ama tam geçiyor derken dün öksüürk yine çok şiddetlendi. Göğüsten değil gibi ama ben de biraz tedirgin oldum.


meycan

Biz de Gülce 10-11aylıkken geçirmiştik. Ama bizde ateş olmamıştı yanlış hatırlamıyorsam. 2gece hastanede kalmıştık. 2saatte bir buhar verilmişti, ventolin kullanmıştık. Buhar çok rahatlatmıştı...
Acil şifalar dilerim.


crn_nz

Merhaba,
Bizde kızım 3-4 aylıkken bronsiyolit gecirdik. Önce nezle ile başladı, hızlı bir sekilde ilerledi ve nefes soluması sıklasınca hemen hastaneye kaldırıldı. 10 gun kadar hastanede yattık. Surekli hersaat nerdeyse buhar verildi. 10 gun sonra eve taburcu oldugumuzda yaklasık 1 ayda evde ventolin ve pulmıcot verdik.

Kızım su an 30 aylık, gecen ay maalesef yıne nezle ve akabınde oksurugunun cıgerlerıne ınmesınden dolayı evde 15 gun ventolın- pulmıcot kullandık. Ablası 5 yasında okula gıttıgınden bızım evde burun akıntısı ve oksuruk gecmek bilmiyor.

Herkese cok gecmiş olsun...


Zuhre

 


Ikizannesi

deryaazra, merhaba ve teşekkürler, bu sene tekrar etmemesine sevindim. Biz de ateş sonucu tekrar gittiğimizde zatürre olmadığını söylediler ama ateşinin sebebini de tam göremiyorlar. Umarım iyileşir ve bir daha da tekrar etmez.Ikizannesi

Ozlem_Can, direk öksürükle başladı. Burnu bile tıkalı değildi başlarda. Bir iki gün sonra hırıltılı nefes almaya başladı. Ateşi yoktu ama halsizlik vardı. Nefes alırken zorlandığını, halsizliğinin arttığını ve hırıltıların yoğunlaştığını görünce hastaneye götürdüm. İyi ki götürmüşüm o gece kaldık.


Ikizannesi

meycan, crn_nz, peyibal teşekkürler. Hepiniz çok daha erken yaşamışsınız bunu çok korkmuş olmalısınız, geçmış olsun tekrar.
Bizde de ventolin kullandılar başta artı prednol iğne. Şimdi ateşi çıkınca ventolin+pulmicort veriyoruz ve tekrar daha sık aralıklarla yapmaya başladık. Bir de klacid diye bir antibiyotik başladık. Umarım artık geçer.


deryaazra

herkese acil şifalar dilerim.breeze821

BENİM OĞLUMDA DOĞDUĞUNDAN BERİ 2 KERE OLDU.BİZ VENTOLİN CİHAZINI EVE ALDIK HASTANEYE UĞRAMADIK İKİ SEFERDE BİZİMDE ÖKSÜRÜKLE BAŞLIYOR BURUN AKINTISI AKABİNDE BOĞUK ÖKSÜRÜK VE HIRILTI DİYE DEVAM EDİYOR GEÇEN SEFER ATEŞLENMEDEN GEÇMİŞTİ BU SEFER 37.5 GEÇMEDİĞİ İÇİN ANTİBİYOTİK KULLANMADIK.ZATEN DR UMUZ ATEŞ OLMADIKTAN SONRA ANTİBİYOTİK VERMİYOR.
GENETİK KÖKENLİ BİR RAHATSIZLIKMIŞ BU ANNE VE BABASINDA OLMAMASI DR UMUZU SEVİNDİRİYOR AMA BENİM DEDEM KRONİK ASTIM HASTASI.5-6 YAŞLARA DOĞRU YÜZDE 85 ÇOCUK İYİLEŞİYORMUŞ GERİSİ ASTIM OLUYORMUŞ BENDE BUNDAN KORKUYORUM VE ÇOK ÜZÜLÜYORUM ALLAH BETERİNDEN KORUSUN YAVRULARIMIZICevaplamak için Üye ol