Çocuklar için iphone uygulamaları

SelmaOnurEmre soruyor: 6

Umarım soruyu absürd bulmazsınız ama çok ihtiyacım oluyor. Oğlumla sık sık seyahat ediyoruz. Uzun yolda uyumazsa tam bir kabusa dönüşüyor. Ağlıyor, koltuğunda oturmak istemiyor. Bu durumda iphone kurtarıcı oluyor. (Telefonu eline vermeden önce uçak moduna alıp zararsız hale getiriyorum tabii ki ) Yalnız teknoloji ile de aram pek hoş olmadığından hangi uygulamaları yükleyeceğimi bilemiyorum. Tavsiyesi olan var mı?

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


CokBilmis

Mesela şu yazıda: http://www.onlineanne.com/2012/09/24/cocuklar-ekran-karsisinda-ne-kadar-zaman-gecirmeli/

"tabiiki" "diyorki" gibi bağlaç -ki'ler bitişik yazılmış.

Bir de yazının içinde çeviri kaynaklar kullanılmış sanırım. Çeviri yaparken de sanırım birebir çeviri yoluna gidilmiş. Bu da okumayı zorlaştırıyor, ben bazı cümleleri tam anlayamadım, mesela: "Bir şey öğrenmemeleri bir yana, zararı olur mu konusunda ise henüz somut araştırmalar bulunmasa da genel eğilim, zararı olma potansiyeli var diye düşünmek." cümlesi gibi.


ruzgar_arhan

filin banyosundan hiç bahsedilmemiş bence ilgi çekici olabilir


pinarturker

cokbilmis, cok tesekkur ediyoruz. Özellikle söylediğin yerleri düzelttik. Diğerlerine de bakmaya devam edeceğiz. Tekrar, çok teşekkürler.

ruzgar_arhan, filin banyosunu onlineanne olarak incelemiştik:
http://www.onlineanne.com/2012/09/02/filin-banyosu/

Ayrıca sitede Uygulama Arayın bölümünde Platform kısmında iPhone seçip başka uygulamalara da ulaşabilirsiniz.sunny

şimdilerde her çocuğun elinde bir ipad iphone dur gidiyor , uzmanlar da bu konuda çocuklara olan zararlarından bahsediyorlar. biz henüz bu akıma kapılmadık çok şükür ama ileride birileri alıştırır mı , ben de isterim diye tutturur mu , yani bu idealistliği ne kadar sürdürebiliriz emin değilim. tek söyleyeceğim çocukların gelişimini malesef olumsuz yönde etkilediği çevremdeki arkadaş ve kuzenimin çocuğunda o kadar net görebiliyorum ki. mümkünse ben teknoloji yoksunu bir çocuk yetiştirmek istiyorum, belki kendim kendi zamanıma göre erken teknoloji ile tanıştığımdan olsa gerek, bir faydasını da görmüş değilim.


pinarturker

Merhaba sunny, tam da çocuklar en erken ne zaman ekranla tanışsın konulu bir yazı hazırlıyordum. aslında konuyla ilgili bilimsel araştırmaları da topluyoruz onlineanne olarak. Daha post etmedik ama söylenilen  "2 yaş öncesi kesinlikle teknolojiye bulaşmayın", "2-3 yaş arası yapabiliyorsanız hala bulaşmayın" (ama biraz konu sizin filtrelerinize kalmış). Sonrasında da "mutlaka dikkatli olun". Ama çocuklar ve teknoloji konusunda özellikle 3 yaş sonrasında çocukların gelişimine olumsuz yönde etkiliyor sonucu kadar olumlu da etkiliyor sonuçları da var. nasıl kullanıldığına bağlı. Teknolojiye karşı olmamak demek "çocuklar sürekli ekrana baksın" demek değil; "dozunu ayarlayalım" , "seçici olalım" , "bu konuya biraz kafa yorup çocuklarımız ve ailemiz için en verimli olanı yapmaya" çalışalım demek. Sevgiler, 


nilan

LaptopToys

Phone4kids
Cevaplamak için Üye ol