Emziğe dönüş

ozlemutlu soruyor: 3

merhabalar oğlum yaklaşık 2 ay önce emziğini tuvalete attı ve sonrasında şükür  ki çok sıkıntı çekmedik birkaç gün agladı meme diye gidip tuvalete baktık ona kendisinin attığını söyleyince geri dönüp sormadı bile.Yalnız son zamanlarda bir yakınımızın bebegınde görüp istemeye başladı hatta bebekten alıp gizli gizli masaların altında ya da başka bir odaya kaçarak gasp ediyor emziği :)) numara olarak ağzına küçük geldiğinden bir süre sonra sıkılıp atıyor ama sonra yine yine :)) o bebeğin sen abi oldun diyoruz ''o bebeğin'' diye diye agzına yapıştırıveriyo bense şimdi ne yapacağımı şaşırdım dün dayanamayıp yeni bir emzik edindim bugün öğlen uykusu boyunca ağzından düşürmedi emzik verip onun emme ihtiyacına karşılık vermelimi yoksa bırakmışken ısrarlarına boyun eğmeyerek emziğe karşı mı koymalı ?

Emziği bırakıp geri dönüş yapan var mı aranızda arkadaşlar  ?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ozzzy

Bence emzige yeniden baslatmayin. her emzik ihtiyaci hissettiginde sarilin hosuns giden seyleri yapin. yasi ilerledikce daha zor biraktirmak. benim oglum 34 aylikti biraktiginda emzik yirtildi diye birakmak zorunda kalmisti. tam bir ay gece gunduz uykularinda cok zorlandi. ve ondan sonra d uykuya gecme de sikintimiz var hala. 2 ay oldu birakali hala sizacak kadar uykusu gelmeden uymuyor. oys onceden kendi gotururdu beni uykum geldi diye.


jildando

bence de bırakmışken geri dönmeyin, artık emme ihiyacı kalmamıştır, o daha küçük aylar için gerekli bir durum. Yaş ilerledikçe genelde daha zor olur bırakmak, beraberinde biberon çürüğü gibi sorunlarda oluşabilir.


ozlemutlu

arkadaşlar teşekkür ederim,

Lakinnnn :) dün akşam uykusunda da istedi bakalım şimdilik uykularda istiyor umarım gündüzde istemez.ağızlarınada pek yakışıyor dogrusu :P ama bırakmışken dönmemek en iyisi galiba.

sevgilerCevaplamak için Üye ol