Kusmaları bitmiyor :((

duygucannn soruyor: 10

 oğlum ilk haftalarından beri kusuyor.zaman zaman ağız dolusu boşaltıyor,bazen hafif sızdırıyor.gün içinde 10 defa falan kustuğu zamanlar oluyor.40 gün, 3 ay, 6 ay derken hala bir düzelme olmadı.mesela destekli oturtuyorum bakıyorum kusuyor ya da yatırıyorum yüzüstü dönünce ellerinin üzerine kalkıyor midesine baskı yapıyor başlıyor kusmaya.ona nasıl bakıcam nasıl tutucam nasıl yatırıcam şaşırıyorum.geçer diye bekledim ama geçmiyor.yapabileceğim bir şey var mı.tavsiyeleriniz neler.ayrıca fazlasını kusuyordur gibi klasik bir cümle var ama fazlası falan değil.midesi hassas belli ki.baskıya,hafif bir üşütmeye hiç bir şeye gelemiyor hemen az da olsa çıkartıyor.acaba midesi tam gelişmeden mi doğdu.16 gün falan erken doğdu adet tarihime göre.ama benim (hamile kaldığım zamanı bildiğim için) yaptığım hesaba göre en az 27 gün erken doğdu.siz ne düşünüyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


mugemod

Duygucannn boyu ıki aydır yerinde saydi dediğin için fikrim daha fazla beklemeye gerek olmadığı. Elbette geçecek ama bebeğin rahat edebilmesi için sanırım biraz destek iyi olacak. Belki de çok basit bir tedavi ile rahatlayacakken neden bu sikintiyi yasasin ki zaten yeni geldiği dünyada alışması gereken çok şey var;) iyi haberlerini yazmayı unutma.


duygucannn

  bugün ebemizle görüştüm mugemod.kusmaları azaldıysa boyunun uzamaması reflüden değildir diyo.belkide süt yeterli gelmiyordur falan dedi.ek gıdaya başlayın bu ay,ay sonu tekrar bakalım boyuna  dedi.bizim bulunduğumuz ilçede doğru düzgün ilgilenen bi doktor yok ki :( biri vardı sürekli gittiğimiz o da burdan gitmiş.uzaktan bakıp reflüdür diyorlardı ama bir şeyde yapmadılar.çarşamba gidicez doktora bakalım ne dicek.ayrıca Kağan'ın kalbinde delik var.ama önemsiz küçük bir delikti.o falan etkilemiyordur inş :( kardiyolog kapanır zamanla önemsiz bir delik demişti. 

   zeynep34 bulunduğumuz ilçede 3 çocuk doktoru vardı,üçünede muayene olmuşluğumuz var.burdur'un ilçesindeyiz.burdur merkezde başka bi doktora da gittik.ıspartada bi doktora gittik.hepsi normal bir bebek kusması olarak karşıladı.bir keresinde kan tahlili,idrar tahlili yapılmıştı.bir şey çıkmadı. aynı gün midesine baktılar ultrason gibi bir cihazla.o zaman da bir şey yok demişti doktor.ama bunlar reflü içinmiydi bilmiyorum.öyle bir şüphesi yoktu bu bakan doktorun.sadece midede sorun olabilir çok kusuyosa dedi ama dedim ya bir şey çıkmadı.neyse çarşamba tekrar konuşuruz.ek gıda acaba ne versem, boy gelişimi için verebileceğim bir şey var mı?bir soru başlığı açayım bari:)


mugemod

Duygucann evet reflü boy ile ilgili değil. Ama alerjide bir belirti olarak kabul ediliyor. Ki belkide sadece midesi hassas. Bunu söyleme nedenim aslında neyin etkili olduğunun anlaşılması için araştırsınlar diyeydi. Yani boy ve kilo etkileniyorsa nedenine bakılırsa rahatlarsınız diye. Kilo alimi zaten eskisi gibi olmaz. Artık ek gıda zamanı da gelmiş. Biz meyve ile baslamistik. Sebze püreleri vs bakla, patlican verilmiyor bu dönemde aklında olsun. Birde ilk zamanlar çilek, domates gibi alerji riski olan gıdalar verilmiyor.ama bunlarla ilgili dr un bilgi vermesi gerek. Takip eden dr. Liste verecektir. Öyle başla. Her bebek farklı. Kolayliklar dilerim.


duygucannn

mugemod ilgin için gerçekten çok teşekkür ederim.meyve yoğurt falan veriyordum arada zaten.daha düzenli bir şekilde başlarım artık.çok haklısın söylediklerinde ama bir türlü beni tam anlamıyla anlayabilecek bir doktora denk gelemedim :( evet kilosu şu an 7600 fena bir kilo değil.kilosunda değil zaten takıntım.boyu üzdü biraz beni.sonuçta başlarda iyi uzarken birden böyle yerinde saydı.çarşamba gideceğimiz doktora söyleyeceğim.bizi tatmin etmezse bakışı,söyledikleri artık ısparta yolu görünecek :) tekrar teşekkür ederim.böyle kritikler iyi geliyor.iyi dileklerin içinde teşkkürler.


mugemod

:) içini rahatlatacaksa 7 veya 8. Ayda boy bizde de yerinde saymışti. Bizde sorun başka birşeydi. Bulduk çözdük sonra yine uzamaya devam etti. Kiloda aldı. Önemli olan neden anlasilsin. Hepsi geçecek ve düzelecek sonra bebeğin masada yemeğini kendi yerken sen bulaşık makinesi yerleştirirken bulacaksın kendini:) geçiş donemleri biraz sıkıntılı ama geçiyor ve daha da güzelleşiyor herşey;)duygucannn

ya ne kadar güzel bir sahne canlandırdın gözümde :)) sebebi neydi sizinkinin.eminim dediğin gibi oluyordur.Rabbim büyük sıkıntı vermesin de.mugemod

İdrar yolu enfeksiyonunu dr. Anlamadı.Besin alerjisi diye tutturdu. İki ay çocuk beslenemedi. Sonunda acemiliği atıp dr. Değiştirdik. Bir haftada düzeldi.:)

Amin :)


duygucannn

iyi bari bilinçlisiniz ki müdahale etmişsiniz.bakalım bizimkinin sebebi ne  .) tam  bir muamma :D neyse yordum seni .saol ;) mugemod

:)rica ederim. Her zaman sorabilirsin. Bildiğim birşeyse paylasirim.sonucu yazmayı unutma ltf .


kem

büyük oğlumun kalbinde üfürüm var basit bişey demişti doktor şayet önemli bi durum olursa boy uzaması ve kilo alımı durur demişti sizde kalbinde delik var demişsiniz acaba onunla ilgili bi durum olabilir mi tekrar bir kardiyoloğa götürsenizCevaplamak için Üye ol