Kusmaları bitmiyor :((

duygucannn soruyor: 6

 oğlum ilk haftalarından beri kusuyor.zaman zaman ağız dolusu boşaltıyor,bazen hafif sızdırıyor.gün içinde 10 defa falan kustuğu zamanlar oluyor.40 gün, 3 ay, 6 ay derken hala bir düzelme olmadı.mesela destekli oturtuyorum bakıyorum kusuyor ya da yatırıyorum yüzüstü dönünce ellerinin üzerine kalkıyor midesine baskı yapıyor başlıyor kusmaya.ona nasıl bakıcam nasıl tutucam nasıl yatırıcam şaşırıyorum.geçer diye bekledim ama geçmiyor.yapabileceğim bir şey var mı.tavsiyeleriniz neler.ayrıca fazlasını kusuyordur gibi klasik bir cümle var ama fazlası falan değil.midesi hassas belli ki.baskıya,hafif bir üşütmeye hiç bir şeye gelemiyor hemen az da olsa çıkartıyor.acaba midesi tam gelişmeden mi doğdu.16 gün falan erken doğdu adet tarihime göre.ama benim (hamile kaldığım zamanı bildiğim için) yaptığım hesaba göre en az 27 gün erken doğdu.siz ne düşünüyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


ElfAna

Oglumda bebek reflusu vardi. Cocuk doktorumuza kusma sikayetinden dolayi gitmistik ve tam yanimizdan gecerken; uzerine kusmustu:) Kusma seklinden anliyorlar, hiriltisindan, terlemeden anliyorlar. 7. ayda kusma bitecek; 3 yas civari da hiriltilar ve nefes nefese kalmalar gececek demisti. Tam dedigi ay ve yasta, dedigi gibi olmustu.
Kati gidaya gectikten sonra nadiren de olsa Gaviscon onermisti. Bir de piyasada reflu mamalari var. Doktorumuz pek tavsiye etmemisti memeyi birakma htimaline karsin.


duygucannn

evet zehrazyn kalp sorunları gelişimi etkiliyor.fakat bizim için kardiyolog normal bir bebek nasılsa bu da öyle demişti.o kadar önemsiz bir delikti.zaten taa 1 yaşına randevu vermişti.burdan bile anlaşılıyor acil bir durumu olmadığı.ama bu ihtimalde anne-baba olarak aklımıza gelmedi değil :/ çarşamba gittiğimizde sorucam çocuk doktoruna,onun yönlendirmesine göre bakıcaz.belkide her şey normaldir bilmiyorum.boşuna dert ediyoruzdur :)


duygucannn

bizimki de öyle bir şey yapsaydı keşke o an.siz şanslıymışsınız elfana :D


duygucannn

 sonuçları yaz diyen arkadaşlar.dün doktorumuzla görüştük.herhangi bir sorun olmadığını söyledi.idrar tahlili de yaptırdık.daha önce midesine de bakmıştı.zaten kusmaları azaldığı için bir sıkıntı görmedi.boyunun gelişmemesi normal dedi.bazen duraklama olabiliyormuş.en iyisi endişelenmemek galiba :S 


mugemod

Çok sevindim :) güzel günler dilerim


momofbam

oh çok iyi, sağlıcakla kalın..
Cevaplamak için Üye ol