Dişetinden kemik çıkması

pelinau soruyor: 6

Merhaba arkadaşlar,

Kızım 5 aylık ve üst köpek dişi yerinden çok küçük bir kemik ucu çıktı. Diş hekimimiz kemik olduğunu doğruladı ancak dtaylı konuşamayacak kadar yoğundu. İnternette baktım ama göremedim. Var mı böyle bir durum hakkında bilgisi olan?

Nedir, ne değildir bu kemik? (kemik dediğim de toplu iğne başı kadar beyaz bir çıkıntı)

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Likya_Cagin

dişin ucu o canım.meraklanma


neretva

Diş de kemik değil mi? Bence de diştir.firis

 Bence de diştir.


zuzummm

bebek dişini kasırken veya tırnağıyla orayı zedelerse aft-apse karısımı sert bişey olusuyor.benim oğlandan tecrübe ettim. ilk cıktığında yazdım buraya.sonuc alamadım aslında ama 1 ay sonra iyice büyüdü pirinç gibi oldu. sonra elimle yokluyordum her zamanki gibi . normalde sertti sanki kemik ucu gibi ama bir anda patladı krem gibi bişeydi.su an yine 2 yerinde var diş etinin.bugünde komsum geldi oğlu 6 yasında. onun da küçükken olmus aynı seyi yasamıs.


pelinau

cevaplarınız için çok teşekkür ederim.


Minik beyaz kemikçik hala orada duruyor ve diş doktorumuza kesin olarak sordum. 

İçeride diş yapılanması olduğu için normaldir dedi. Çok büyük olasılıkla bundan kaynaklanan bir çıkıntıymış. Bazen de diş kökü etin içine değil de böyle dışarı gelirmiş. O çok nadir görülen ve önemli bir durummuş ama kızımınkine çook büyük ihtimalle sık görülen ve bir sakıncası olmayan diş oluşum/yerleşim aşamasında görülen durum dedi. 

Oğlumun dişi 6 ay 10 günlikken çıkmıştı. Bugün itibariyle (5 ay 13 günlük) salya, kaşıntı son hız devam ediyor. Emmeyi bırakıp diş ovuşturuyor. Alt dişin içeri bakan taraf beyazladı. Haydi bakalım hayırlısı...Cevaplamak için Üye ol