Kararsızım

ankaralim_21 soruyor: 7

37 yaşındayım 15 ve 5 yaşlarında iki kızım var. Eşim ve kızlarım bebek istiyor. Ben çok kararsızım tekrar başa dönmeye korkuyorum ama hepsi istiyor.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


jelly_fish

Hepsi istiyor da siz istiyor musunuz?


Benim paşam 2 yaşında olacak, hamilelikten itibaren son 3 senemin her anı çok güzeldi ama ben korkuyorum başa dönmeye. Bedenen, ruhen ilerisinde de maddi olarak kaldırabilir miyim-miyiz bilmiyorum.

Negatif yazdım gibi oldu ama karar sizin. Eşinizle iyi bir ilişkiniz, sağlıklı bir aile ortamınız varsa evinize neşe ve mutluluk getirir bir bebek. Zaten tecrübeli bir annesiniz, büyük kızınız da oldukça yardımcı olur size. Ama onun üniversite hazırlığı ve küçüğün ilkokul başlangıcı gibi önemli bir olayı ile çakışacak sanki.


arelll

valla benim bir yaşında oğlum değil 3 tane 2.yi bile kesinlikle düşünmüyorum bu fazlasıyla yetiyo bana çocuk yetiştirmek çok zor hem maddi hem manevi büyüdükçe dertlerde büyüyo  bu zamanda zor iş 


Sinem_Beren

ilk önce siz istiyorsanız ve maddi imkanlarınız her şekilde 3 çocuğunuza bakmaya yetiyorsa olsun tabi...

hem eşiniz hem çocuklarınızda madem bu kadar istekli hiç durmayın;) 


Serare

ben her zaman kalabalık aileyi severim. ancak maddi gücünüz varsa tabi 3. çocuk neden olmasın, güzelde olur bir cinsiyeti farklı olursa daha iyi olur ( ikisini de yaşamış olursunuz)

tabiki eşinizin size yardımı ve desteği çok önemli. eğer bunda sorun yoksa hiç düşünmeyin derim. tek çocuk bana haksızlık geliyor .çocuk adına verilmiş bencilce bir karar bence.

ki sizde 10 seneden sonra ikinci çocuğa sahil olmuşsunuz. insan rahata çok çabuk alışır. tabiki başa dönmek çok zor ama biraz kaderci bir yaklaşım belki anne baba gittikten sonra bir kardeş kalır geriye dayanak. hısım akraba boş bence. bir anne babanın çocuğuna verebileceği en güzel şey kardeştir.


guta

Biz ne dersek diyelim karar sizin olacak :) Aile ilişkiniz, maddi durumunuz, psikolojiniz, .... o kadar çok faktör var ki etkileyen, bunları ancak siz bilirsiniz.


sahinur

ben de öncelikle sizin istemeniz önemli diyorum.eşiniz ,kızlarınız size yardımcı dahi olsalar esas yük(sorumluluk)siz de olacak.çocuk büyütmek çook zor.eğer gerçekten istiyorsanız  olabilir ama sırf evin diğer bireyleri istiyor diye sakın yapmayın


dilrubaa

3.cocugun ailenin mutluluk seviyesine pozitif bir katkisi olmadigi, hatta bazi durumlarda negatif etki yarattigina dair bir arastirma okudum dun. Tabi ki genelden bahsediyordur, 3.cocugundan sonra daha da mutlu olan aileler de vardir. Ama yine de bence 3 cocuk zor. Biz 4 kardesiz, kalabalik aile cok isterim ama gunumuz sartlarinda cok zor bence. Hele de 6.aydan sonra bakiciya birakip ise donmek zorundaysak, cocugu yorgun argin gunde birkac saat gorebileceksek hic gerek yok. Ama gerci calismiyorsaniz dusunebilirsiniz, ve tabi bi de yardimciniz varsa:) bi de yas olarak da riskli bir doneme yaklasiyorsunuz, bu riski almaya gerek var mi 3.cocuk icin onu da bilemedim. Yani biz mesela esimle bazen konusuyoruz da 3.cocuk yapmaya kalksak bizim de o yaslara kalacak, ben bu yuzden bile vazgeciyorum.Cevaplamak için Üye ol