Dışardayken benden babasından ayrı takılmak isteyen oğlum

harik soruyor: 6

Bu durum geçer oğlum değişir mi bilmem ama ben sinir hastası oldum bile. Elimden tutmaz, caddeye fırlar, parka çıkarız bi bakarsın ipini koparmış yan apartmanın bahçesine gidiyor ben peşinden. Nerde bi aBla abi görse peşine düşer. Çok normal diyebilirsiniz ancak mesela avm deyiz beni olduğum yerde bırakır başkalarıyla asansöre binmeye çalışır, yemek yemeye gittiysek başkalarının masalarına gider konuşmaya ilgilenmeye başlar. Aşırı sosyal, erken konuşmaya başladı. Sabah akşam Park'ta markette bahçedeyiz. Esnaf mahalleli tanır ilgilenir, bu sebeple belki dışarıda çok cesaretli ama bi o kadar da tehlikeli. Bugün ikea ya gittik babasını beni bıraktı başka bir ailenin (kız çocukları vardı) peşine takılıp gitti. Ben kendimi göstermeden takip ettim uzunca süre, ama hiç endişelenmedi biz yokken sonra o aileyi bırakıp başka bi çocukla oynamaya başladı. Of napıcaz biz böyle? Nasıl davranmalıyım sizce? Bu arada evde yapışığız.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


moms

Bizimkiler de tam tersi asla elimi bırakmazlar ve bir kere olsun elimi tutun demedim, surekli tesvik ettiğim halde temkinliler. evde ise durdurulamaz derece hareketli, basına buyruklar. yapı meselesi herhalde. bazı cocuklar hareketli bazıları temkinli.


momi

Aynı bizde ki durumu anlatmissiniz .Disariya cikmak iskence artık. Gittigimiz yerden zevk alamaz olduk. Cocugunun elini tutarak yolda giden ailelere imrenerek bakıyoruz eşimle. Evde sosyaliz yapışık değiliz neyseki biraz oyuncak biraz tv bir şekilde gun geçiyor. Bazen teyzeleri dedesiyle dışarı çıkar onlardada durum aynı cocugumun huyu bu diye kabul ettim bıraktım ama insan acaba ne zaman düzelecek diye merakta ediyor.


ella_djusik

Aynı durumdayım) valla bizi anlatmissiniz


maviboncukk

Yaşı gereği normal. O yüZden bielikte avm vb yerlere gitmiyoruz. Park, bahçe, çayır çimene salıyorum ..:))


harik

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim, @sedaanne kaldırımda elini bırakma fikri güzelmiş hoş benim oğlan elimi hiç tutmaz ama neyse ayırt etmesi bakımından deneyeceğim. @ moms bende yapı meselesi olduğunu düşünüyorum ve büyüdüğünde de kendi bildiğini yapacak gibi bir his var içimde:) @ özlemutku evde oyunun dibine vurduk yapılmadık şey bırakmıyoruz ama kendi kendine oynamıyor henüz, temkinli çocuk 1 yaşındada 3 yaşındada temkinlidir bence. Ama bizdeki modeller başka,zamanı geldiğinde kendilerini korumayı öğrenirler umarım.


harik

Aysun5409 çok teşekkür ederim, oğlunuza bravo:) benimde hislerim düşüncelerim oğlumun ilerde başarılı bir çocuk olacağı yönünde ama tabi şimdi küçük diye şikayetleniyorum işte:) Hayırlısı inş. Bende size sağlıklı başarılı günler dilerim güzel dilekleriniz içinde tekrar teşekkürler:)Cevaplamak için Üye ol