20.haftadan sonra Atıl Yüksel'e detaylı usg için gitmeli miyim? Öneriniz?

SekercikHnm soruyor: 8

Merhaba güzel anneler,

Normal takip edilen bir gebelikte sadece 35 yaş üstünde olduğum için Prof.Dr. Atıl Yüksel'e detaylı usg için gitmem şart mıdır? Farklı bir öneriniz var mıdır? 2li testi yaptırdım 4lü tarama testi ne zaman yapılıyor, teşekkürler:=)

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


lopikcim

Ben kendisine amniyosentez için gitmiştim, çünkü 41 yaşımdaydım, 100 defa da olsa yine giderdim, tabi ki tercih meselesi ama ben asla riske girmek istemedim, oysa benim de hamileliğim oldukça normaldi, sadece yaştan dolayı 2 li ya da 3lü testim ( vallahi hatırlamıyorum) normal sınırların üzerinde çıkmıştı.Hoca insana güven veren ve ummadığım kadar sıcak biri, operasyon da oldukça kısa ve rahat geçti, usg de bebeğimde pelviektazi tespit ettiği için Çapa tıp fakt. de kontrollere çağırdı beni, ürolog ve kadın doğumcu hocaların beraber girdiği bir inceleme grubuna gittim 2 kez, şükür ki son kontrolde herşey normaldi..Sağlıklı doğumlar diliyorum..Yalnız oldukça pahalıdır ve randevu almak da çooook zordur...


ozgu_naz

ben 39 yaşımda doğurdum kızımı. kafamda bin tane soru işareti vardı acaba acaba diye. 2 li testin sonucu yaşımın taşıdığı risklere rağmen çok iyi çıkmıştı. atıl beye gitmeyi düşünüyordum hep yok 3 lü test yok 4 lü test yok amniyosentez falan. tabi haftalar sonrasına rand. alanıyor.doktorum ve eşimle karşılıklı konuştum. hiçbirtest yaptırmak istemediğime karar verdiğimi anlattım. bebeğim gayet sağlıklı görünüyordu , evet teşhisi anca amniyosentesde yapılabilecek hastalıklarda vardı. ama ben ne olursa olsun bu bebeği doğurmaya karar vermiştim.öyle ya da böyle... bebeği sıvı alırken de kaybetme riskiniz hep var. benim başka şansım yoktu. belki bu bebeğimi kaybedersem annelik şansımı da kaybedebilirdim... diyeceğim şu ki size. eğer ne koşulda olursa olsun bu bebeği doğurmak istiyorsanız, kendi doktorunuza güvenin ve sadece onunla devam edin ve boşa kendinizi yormayın. yok hayır çıkan sonuçlara göre karar veririm diyorsanız atıl bey en iyisi bu konuda. bir sor bin işit oldu sizin durum ama sadece yaşadığımı aktarmak istedim


SekercikHnm

Çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için hepinize arkadaşlar, çocuklarınızla sağlıklı mutlu yarınlar dilerim. Sevgilerimle..


fistikcik

Atıl Yüksel'e beni de önceden görüştüğüm bir doktor yönlendirmişti. Ben kendisine gidemedim, ancak çok iyi olduğunu duymuştum. O dönem yurtdışında olduğum için detaylı ultrason kontrolünü orada yaptırmıştım. Önemli olan size detaylı, 3 boyutlu ve renkli ultrason yapılması (bebeğin tüm organlarının tek tek kontrol edilmesi için), başka güvenilir bir yerde de yaptırsanız olur. Bu ultrason normal doktor kontrolünde yapılanlardan farklı çünkü kullanılan makina daha detaylı görüntü veriyor ve en 45 dakika boyunca bebeğin tüm organları tek tek inceleniyor. Bence Atıl Yüksel'de ya da başka bir yerde daha uygun bulursanız mutlaka yaptırın.silky

Detaylı ultrason cok onemli, makinalar kadar yorumlayan doktor da cok onemli. Atıl Yuksel bu konuda en iyi doktorlardan biri tabiki. ama randevu almak cok zor diye biliyorum. bir arkadasim hamile oldugunu anladıgında randevu icin aramisti ve ancak o sekilde randevu alabilmisti. eger randevu almakta zorlanırsanız maslak acıbadem hastanesinde cem batukan i da tavsiye ederim, isinde cok titiz bir doktor. ben tum hamileligimde ona gitmistim ve dogumumuda o yaptırmıstı. cok ama cok memnun kaldım. kendisi perinatolog oldugu icin detaylı ultrasonuda yapıyor.


ayberke

Bende kendisinin çok iyi bir doktorolduğunu duydum.Randevu almak zormuş.Jinemed Beşiktaş yada Kalamış ta Mustafa Kır ayrıntılı usg yapar.Kendisinin bu onuda sertifikası vardır.Jinemed te tüm doktorlar hamileliin ayrıntılı usgisini Bahsettiğim doktora yaptırır.


yuksel_

Bence burada karar vermeniz gereken detaylı ultrason yaptırıp yaptırmamak. Ben 32 yaşında gayet normal bir hamilelik geçirdiğim halde kendi doktorumun yönlendirmesiyle Atıl beye gitmiştim. Detaylı ultrasonda tüm iç organlara tek tek bakılıyor ve doktorun yorumlama tecrübesi-bilgisi önemli. Farklı bir uzmana da gidebilirsiniz, ama bence detaylı ultrason yaptırın derim.


littledumblonde

Ben 32 yasinda ilk bebegime hamileligin vermis oldugu extra ozenden dolayi riski dusuk gorulmesine ragmen gittim. co bilgili, deneyimli, sevgi dolu bir doktor. Hatta bana sen istege bagli gelmissin, riskin dusuk demisti. ancak cok hizli otomatige baglamis gibi 20 dakikada muayene bitiyor hele bir de riskiniz benim gibi dusukse. ama tavsiye ederim en azindan iciniz rahatliyor.


Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Kucakta uyuma!imdat! 5

Uyaran eksikligi-otizm 2

Prematüre bebek 0

Emzik bırakma 1