Tuvalet egitimi

BEELGUN soruyor: 2

Merhaba anneler...

Kızım 28 aylık ve ben geç te olsa tuvalet egitimine yeni başlayabildim. Birkaç gün oldu başlayalı. Arasiraa bezini çıkartıp onun büyüdüğünü ve artık bezin kalmadığını söyledim. Bu işi basarmış olan annelere soruyorum. Acaba geceleri veya gündüz dışarı çıkarken bağlamam mı gerekiyor. Sanki bağlarsam cocuğun aklında tezatlik olduğunumu zanneder. Öğlen uykusundan veya gündüz yatağı islak uyanırsa korkabilirmi.....?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


beatrix

Alistirma kulodu cok isime yaradi. Disari cikarken cis yaptirirp ciktim ben ve cisim var dediginde hemen donebilecegim mesafeye gittim ikinci egitim haftamda. İlk hafta evden hic cikmadim ama aktiviteyi bil tuttum sikilmasin ters tepmesin diye. İkinci hafta yakin parka goturdum cis gelirse hemen soyle dedim soylediginde de aldim kucagima kostum eve. Bir iki oldu zaten sonra hem cis var mi varsa tut kizimlara basladim. Var mi annecim var anne o zaman tut bebegim cisini evdeki tuvalete yapalim dedik.

İlk hafta az su verdim tuvalete alistirirken ikinci hafta bol sulu yedirdim su icirdim cunku tutmayida ogretmek istedim.

Geceyi gunduzu ayni anda kestim. Gceleri cise tutuyorum hala. Uyanmazsam bazen altina yapiyor haftada bir kez yapiyorsa altina bir defa da uyaniyor cisi geldigi icin ama neden uyandiginin farkinda olmuyor bizimkisi . Alip tuvalete Oturtuyorum yapiyor uyuyor sorunsuz.

Her tuvaletini yapisinda yapisTirma yada sevdigi ne varsa bermek ve odulu sadece tuvalete odaklamak bende ise yaradi. Sabir diliyorum kolay gelsin. Cok guzel zamanlama. Daha gecikmemeniz isabet olmus. Benim bu ise baslarken ki mottom bu deveyi gudeceksin kizim dedim kendime ister erken ister gec ister simdi ister baska zaman ama bu deveyi gudeceksin. :)


BEELGUN

Bende aldım o alıştırma kilotlarindan cisim geldi diyor ama altına yapıyor. Günde 50 defa cisim geldi diyor ama tuvalete yapamadık 3 gündür uğraşıyorum. Galiba hazır değil diye düşünüyorum.. Ne yapacağımı bilmiyorum :(Cevaplamak için Üye ol