avent göğüs pompası ve bpa

NihanUgun soruyor: 7

Oğlum şu anda 5 aylık ve sadece anne sütüyle besleniyor. Tekli elektrikli avent pompam var ama malesef BPA free değil. Şimdilik evde olduğum ve dolayısıyla fazla süt sağmam gerekmediği için bu konuyu çok sorun etmedim ancak oğlum 11 aylık olduğunda işe döneceğim ve umuyorum ki emzirmeye devam ediyor olacağım. Bunun azı çoğu olmaz tabi ama o zaman günde 3 kere BPA'lı pompayı kullanmaya gönlüm elvermeyecek. Tüm seti almama gerek olmadan sadece yedek parçalarını temin edebilirler mi diye Avent'e mail gönderdim cevap bekliyorum.

Biberonları atıp BPA freeleri almak maliyet açısından çok kolaydı ama şimdi tekrar 300-400 TL vermek mantıklı mı bilemiyorum. Gerçi BPA'nın zararları ile kıyaslandığında lafı olmaz tabii ki. Ben yenisini alacak gibi duruyorum. Sizler ne yaptınız?Kullanmaya devam mı ediyorsunuz yoksa yeni mi aldınız? 

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


NihanUgun

Erenköy Philips Bayiisinin sahibi Sadık Köylü sayesinde BPA'sız pompam oldu sonunda hem de sadece 21 TL karşılığında. Sadık Bey o kadar ilgilendi ki anlatamam. Bir kere Mayıs ayından beri BPA'sız yedek parça göndermeyi bırakın şimdiye kadar BPA'sız tek bir sevkiyat bile yapılmamış! Gözümün önünde müşteri ilişkilerinden sorumlu müdürle konuştu o kadının da dünyadan haberi yok. Hala aa biz gönderildi diye biliyoruz diyor. Adam acaip sinirlendi elindekileri de iade etmek için ne yapabileceğini filan sordu. Neyse sonunda borozana benzeyen parçamı bal sarısı olarak aldım. Kodu farklıymış satın alacaksanız özellikle bal sarısı diye uyarmalısınız. Bu arada minik  damlama parçası, göğüse denk gelen şeffaf silikon ve borozan ile pompanın elektrikli kısmının arasında kalan yuvarlak parçada BPA yokmuş. O parçaları kullanmaya devam edebilirsiniz. Tunam'ın aldığı gibi BPA'sız bir pompanın kutusunu açıp tüm parçaları karşılaştırdık sorun yok.
Şimdiye kadar verdiğimiz sütler için yapılabilecek birşey yok buzluktaki 1000 ccye yakın sütümü de sanırım atacağım. Zararın neresinden dönersek kardır geçen yıl doğum yapan anneler ne yapsın?
Sevgiler
Nihan


Aysegul_Yagmur_Irmak

Hadi bakalım güle güle kullanın. Ben yine de sürt pompasındaki BPA'nın biberondaki kadar tehlikeli olmadığını düşünüyorum. O yüzden bence sütlerini sakın atma, her damlası kıymetli o sütün. Ne güzel stoklamışsın.
Valla biz işte BPA'lı emzik, biberon, süt pompası herşeyi kullandık oğlumda. Şimdi çok üzülüyorum oğlumun günahı neydi diye. Neyse öğrendiğimden beri biberonu da emzikleri de BPA'sız. Dediğin gibi zararın neresinden dönersek kardır. Yapılacak bir şey yok.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Evet bal sarısı bir madde kullanıyorlar BPA yerine, BPA'sız tüm biberonlar her markada bu renk...


BercesteD

Nihan, sikayet yaz Avent'e. Ilgisizliklerinden, umarsizliklarindan, yaptiklarindan sikayetci oldugunu soyle mutlaka! Insanlari BPA olayindan habersiz biraktilar. Simdi bile dayanikli plastik diye satiyorlar biberonlari ki insanlar uyanmasin diye. Baska birsey gelmiyor aklima. Uzerinde evet yaziyor ama Ingilizce! Sitelerine baktiginda ozellikle uzerine basa basa BPA'siz demiyor. Dayanikli plastik urun diyor. Ingiltere artik BPA'li urun uretmeyecekmis. Stok mallari uzerimizde, daha acisi cocuklarimizin uzerinde eritecekler, sonra digerlerinin daha cok reklamini yapacaklar ve hep onlar kazanacaklar :((( Biz ve cocuklarimiz ne olursak olalim. Ustelik piyasadaki diger rakiplerinden daha pahallilar. Fiyatlari Ingiltere ile kiyaslarsaniz daha daha da pahallilar! Ornek sterilizasyon makinesi bak:
Ingiltere http://www.mothercare.com/Philips-AVENT-Electronic-Steam-Steriliser/dp/B002RREAVY/sr=1-8/qid=1290555889/ref=sr_1_8/278-8819494-5545032?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42864041&mcb=core

Burasi http://www.e-bebek.com/sterilizator/philips_avent/philips_avent_ekspres_elektronik_sterilizator_iq24/PAV-25402

Bu kadar enayi yerine koymamalilar bizi :(((NihanUgun

Berceste avente şikayetimi ilettim standart bir cevap geldi şikayetimiz elimize ulaşmıştr filan gibi sonra da standart bir müşteri memnuniyet anketi göderdiler sonra da bana sormadan beni mail grubuna dahil etmişler philipsten haberler diye düzenli mail alıyorum! neyse haber harika er ya da geç türkiyeden de toplatılacak bu ürünler.


BercesteD

Ayni seyler benim de basima geldi. Ben de sormadan memnun olmadigim halde ne hakla e-posta adresimi eklersiniz diye sorunca sildiler :) Sikayete devam!
Cevaplamak için Üye ol