hastane çantası..

snyrk89 soruyor: 5

arkadaşlar hastane çantanızı ne zaman hazırlamaya başladınız..birde içinde neler vardı cevaplarınızı bekliyorum..

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


Duygu_2706

Biraz uzun bir zaman oldu ama hatırladıklarımı yazayım ikiz gebelikdi ve sezeryandı 2 gece kaldık bebeklere 6 takım götürdüm onun dışında kendime 2 takım gecelik tek kullanımlık çamaşırlar ped çocuklara chickonun setini biberon mama havlu terlik ıslak mendil göğüs pedi başka saç kurdelemi tarak sabahlık sezeryan sonrası yürütüyorlar çünkü, kapı süsü...hatırladıklarım bunlar...kolay gelsin sana bu arada 37 haftalık doğdu meleklerim 34 haftada hazır halde bekliyorduk biz...


snyrk89

hepinize teşekkür ederim..


karanfilim

arkadaşlar bol bol cevaplamışlar.hayırlı ve kolay doğumlar diliyorum


meraklianne

Merhaba,

Ben de aklıma gelenleri yazmak istedim :)

Memorial'da normal doğum yaptım.

Hastaneden, bebek için bez ve benim için ped verdiler, şampuan, havlu vs var ama taragınızı götürün :) 

Çantayı ha hazırladım, ha hazırl,cam derken bebeğim erken geldi ve sancılar çekerken çekmecesinden bir tane battaniyeli hastane çıkış takımı aldım. o yüzden geç kalmayın kenarda hazır dursun.

Hastaneden de bir takım verdiler.

Saçmasapan bir sürü gecelik ve pijama almıştım ama tek kullanışlı olan kısa, önden düğmeli pazardan aldığım ucuz gecelik ve sabahlık oldu.

en onemlisi Kaldığım süre boyunca normal çamaşır giyemedim, kanama çok oluyor, ebebek ve watsonstan aldıgım kullan at çamaşırlar süper işe yaradı.

Tüm gebelere kolay doğum ve saglıklı bebekler dılıyorum :)

bu arada her hastane verırmı bılmem ama humana stıll tea verdıler, süt arttıran bir çay. isterseniz yanınızda alın goturun cunku dogumdan sonra en buyuk derdınız emzırebılmek oluyor :)


angelique

simdiki aklım olsa avent pompamı yanıma alırdım. bebiş emmedi, hastanedeki medela pompa korkunç canımı acıtmıştı. bunun dışında heves edip bebişe kıyafet götürmüştüm yanımda, hastaneninkiler güzel olmaz diye, acıbademin kıyafetleri o kadar sevimliydi ki bırakın hastaneyi eve gelince de baya giydirdim, battaniyelerini hala kullanıyorum:) hayırlı doğumlar:)
Cevaplamak için Üye ol