meme veriyorum hala, ama biraz da üzüyor beni bu durum

ozgu_naz soruyor: 10

biraz canım sıkılıyor bu aralar. Naz 14 ayını bitirecek bu ay sonu ve 13.5 kilo. 82 cm .6 ay sadece anne sütüyle zaten 10 kiloydu. çok fazla yemez, bisküvi, bebe ekmeği falan bilmez. öğlen etli sebze yemeği ve yoğurt, akşamda meyve yer. bu aya kadar sadece 2 kere muhallebi yemiştir. pilavı makarnası bile yok diyebilirim. arada çorbasına katıyorum o tip besinleri. hala sürekli emer ve sütüm çok yağlı olduğu için fazla yarıyor sanırım.herkes üzülmemem gerektiğini kilosunun yürüyünce normale döneceğini, anne sütüyle aldığı kilonun kalıcı olmadığı söylüyor. tecrübesi bu yönde olan var mı acaba? yoksa gerçekten endişelenmeli miyim?

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


lopikcim

Son dr kontrolünüzde dr unuzun yorumu neydi  kilosu hakkında??


ozgu_naz

boyu da kilosu da normalin üzerinde dedi. boylu poslu olacağını düşünen gruptan. balık yağına gerek yok derken biraz bıyık altından güldü diye düşünüyorum:)


fistikcik

Size söylenenler doğru, anne sütü obeziteye yol açmaz. Belki ailede yapılı birileri vardır, ona çekmiştir. Ya da önümüzdeki aylarda yavaşlayacaktır büyümesi, canınızı sıkmayın.


ozgu_naz

ailede uzun ve yapılı çok.ama insanın çocuğu olunca konu acabalar çok oluyor


lopikcim

Zaten tahlilleriniz de iyi çıkmıştı, dr a da güvenmiştin , sorun yok diyorsa yoktur bence de..Sıkma canını...Bella

.......


Bella

Özgü senin bir listen vardı bizim grupta yedirdiklerinin yarısını yedirmiyordum ben.:)))Eğer dediğin gibiyse anne sütüyse kilolu olmasının sebebi yürümeye başladığında gidecek. oğuzun bir resmini koymuştum güncellemede 13 kilo'ydu oda yedi aylıkken şimdi 3 yaşında 15 kilo 16 kilo arası gidip geliyor.

Babasının ailesinde dede ve iki amca obez olduğundan doktorumuz bizi diyete sokmuştu yinede.Genetik olabilir diye.
revve

Şimdi benim kızın 14.ayda ki durumuna baktım 83 cm 12500 kg..Bu dönemde benimkide anne sütü ağırlıklıydı kahvaltı, meyve.yoğurt harici bir şey yemezdi..
Bence bir sorun yok..Sadece kilosu olsa neyse ama boyuda uzun..Süt yarıyor birde genetik olduğunu düşünüyorum..Endişelenmenize gerek yok yürümeye başlayınca kilo alımı yavaşlıycak bizde öyle oldu [yanaklarımız hala var:))) ] Emzirmeye devam :))))ozgu_naz

yanak kalır bizde de revve annesi gibi o yuvarlak yüzlü:) sabırsızlıkla bekliyorum şu yürümeyi


revve

O yanaklar zaten beni bitiriyor hiç gitmesin istiyorum:)) Bizimkide babaanneden almış yanakları kalıcı gibi:))..Cevaplamak için Üye ol