meme veriyorum hala, ama biraz da üzüyor beni bu durum

ozgu_naz soruyor: 8

biraz canım sıkılıyor bu aralar. Naz 14 ayını bitirecek bu ay sonu ve 13.5 kilo. 82 cm .6 ay sadece anne sütüyle zaten 10 kiloydu. çok fazla yemez, bisküvi, bebe ekmeği falan bilmez. öğlen etli sebze yemeği ve yoğurt, akşamda meyve yer. bu aya kadar sadece 2 kere muhallebi yemiştir. pilavı makarnası bile yok diyebilirim. arada çorbasına katıyorum o tip besinleri. hala sürekli emer ve sütüm çok yağlı olduğu için fazla yarıyor sanırım.herkes üzülmemem gerektiğini kilosunun yürüyünce normale döneceğini, anne sütüyle aldığı kilonun kalıcı olmadığı söylüyor. tecrübesi bu yönde olan var mı acaba? yoksa gerçekten endişelenmeli miyim?

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


ozgu_naz

tek avantajı ne biliyor musun ne kadar zayıflarsan zayıfla asla yüzün çökmüyor:) ama kilo alınca da hiç şansın yok. kilon 2 katıymış gibi görünüyor:)


ozalp07

ablamın kızı da sadece anne sütüyle çok kiloluydu. (kilosunu bilmiyorum) ama ilk gördüğümde 7 aylık falandı gözlerim yuvalarından fırlamıştı:) yolda millet birbirine gösteriyordu bebeğe bak diye.  zor yıkıyorduk kolalrındaki boğumlarından:) şimdi 11 yaşında. ewt zayıf bir çocuk değil ama aşırı kiloluda değil. balık etli diyelim:) gayet zeki güzel bir kız.


ozgu_naz

yok bizim boğum yok göbiş var:) totomuz büyük birazda:) beni duydu mu ne bugün lokma sokmadı ağzına. meme meme meme başka derdimiz yok:)


ozgu_naz

sağol Dilek. bu tip örnekler biraz moral veriyor:) çok hareketli yürüyünce toparlar durumu gibi geliyor. inş yani:)erdemcik

benım oglum da 12 aylıkken 13.50 kıyoydu şu an 28 aylık 15 kılo yurumeye başlayınca ve sutu bırakınca kılo almadı boyu uzadı sadece .Eğer yanında memeyi bıraktırsam mı diye konuştuysanız (12 aydan sonra herşeyı anlıyolar)daha fazla emmek isteyecektır


umutarzu

Bizzat kendimle tecrübe ettim diyebilirim:))

3,5 yaşına kadar emen bir çocukmuşum, kızınızın resminden de daha kilolu resimlerim var:))

İlkokula kadar da öyle epey dobiç bir çocuktum. Ama okulla beraber kilolar gitti, hep uzundum zaten, hatta uzunca bir süre aşırı zayıftım. Evlenirken 49 kiloydum ve boyum 1.73.

Şu anda da, doğum yapmama rağmen biraz göbek ve 5 kilo fazlam dışında bir sıkıntım yok:) (eşim de öyle mi der bilmiyorum ama bence yok:)).

Dert etmeyin yani, şu an kiloları yüzünden endişelenmek için çooooooooook çok erken.


ozgelif

Hiç takma kafana. Elif 15 aylıkken 16 kiloydu :) Şimdi 30 aylık 20 kilo. 1,5 yaştan sonra kiloyu boya vermeye başladı. Hele memeyi kesince (23.ayda) kilo-boy oranı düzene girdi. Boylu-poslu anlayacağın :) Ama ben ve eşim de uzun boylu iri yapılı insanlarız. Yani Elifi'in iriliği genetik. Şimdilerde dediğim gibi kilolu durmuyor çünkü boyu da çok uzun. Ama küçükken tam bir tosundu :) Bizimkinin de kilosu ağırlıklı anne sütüydü. Ben de küçükken çok telaşlanmıştım, memeyi kesince orantıladı. Doktorumuz 3 yaşına kadar rejim olayına giremeyiz,ancak o zaman belli olmaya başlar demişti. (Obezite açısından)


ozgu_naz

biraz iyi geldi sanırım bu cevaplar:) erdemcik yanında asla konuşmuyorum memeyi bırakmayı çünkü zaten düşündüğüm bişi değil. 5 yaşına kadar emziricem:)Cevaplamak için Üye ol