ağrılar

fagen soruyor: 4

mrb ben 27 haftalık hamileyim son iki ayımdan bu yana beni geceleri bile uyutmayan ağrılarım var.sırtım ağrıyor ve en çok gögsümün hemen altındaki kaburgalarım batıyor.hangi pozisyonda yatarsam yatayım kaburgalarımın batmasından ve bunun acısından uyuyamıyorum,oturamıyorum.ilk hamileliğim ve bu durumdan korkuyorum.doktorumla paşlaştığımda bunun hamilelikte sık görülen bir durum olduğunu söylüyor.benimle aynı durumu yaşayan veya biraz da olsa bu acıları dindirmenin bir yolunu bilen varsa lütfen görüşlerinizi bekliyorum.şimdiden teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


NuPe

benim de sırt ağrım çok olmuştu bir de sol bacağımın inanılmaz ağrıdığını ve kalçamdan çekildiğini hissederdim. uyurken uykumdan uyanırdım bu ağrıdan hatta.doktorum ağrıların üstüne gitmem gerektiğini ve bol bol yürüyüş yapmamı tavsiye etmişti.gerçekten yürüyüş bana çok iyi gelmişti.benimde ilk hamileliğimdi ve zayıf hamile kalmıştım.hamilelik başlangıcında kananmam oldu ve düşük tehlikesi vardı birkaç ay minimum hareket ve yatak istirahatı derken ağrılar arttı.ilk aylardaki hareketsizliğim sonucunda vücudunda ağırlaşmasıyla-özellikle göğüsler büyüdükçe sırt ağrısı çok oluyor-hergün bir yerim ağrır olmuştu.ne zaman yürüyüş yapmaya ve hareket etmeye başladım ağrılarım azaldı.hamileler için egzersiz hareketlerini doktorunuza da danışarak yapabilirsiniz.
sağlıklı ve kolay bir doğum yaparsınız umarım.


adakizinguncesi

Benimde bel ve kasık ağrılarım çok olmustu ama aynı dönemde hamile kaldığımız yakın bir arkadasımda sizin gibi kaburga ağrısı oluyordu , Doktoru bebeğin içeride kaburgalarına baskı yaptığını bir dönem sonra geçeceğini söylemişti. Çetınız açıldıkça, bebeğiniz pozisyon değiştirdikçe geçecek diye düşünüyorum, arkadasımın geçmişti.

Allah sağlıklı dogum nasip etsin. 


fagen

bilgileriniz için çok teşekkür edrim umarım benimde ağrılarım geçer Allah hepiize kolaylık versin.


polente

merhaba,

ağrıların azalması için en iyi yöntemlerden birisi de hamile yogası, bu sayede sırt ve bacak kasları güçleniyor. Ben de 25 haftalık hamileyim, 16. haftadan bu yana yoga yapıyorum ve şimdilik minumumda ağrım oluştu.

en kısa zamanda ağrıların azalır umarım.Cevaplamak için Üye ol