Çalışan anneler , sabah evden çıkış kabusu

ETA soruyor: 8

Arkadaşlar merhaba, sabahları işe gitmek için hazırlanmaya başladığımdan itibaren kızım gideceğimi anlıyor ve ağlayarak peşimde dolanmaya başlıyor. Evden resmen kaçarak çıkıyorum ve çok üzülüyorum. Bir seferine hoşçakal diyip el sallayarak çıkayım dedim ama daha kötü oldu. Aynı durumda olan var mı? Ne yapmalıyım bilemiyorum.

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


ETA

Bugün  bye bye diyip çıktığım ilk günümüz. Beklendiği üzere çok ağladı. Dün akşamdan beri Duru'yu sabah işe gideceğime ve akşam geri gelip onunla oynayacağıma dair bir sürü konuşma yaptım ( tabi onun anlayacağı şekilde ).


ETA

Aslında anlamış görünüyordu, herseferinde el salladı. Ancak sabah iş ciddiye dönünce  yine aynı yaygara. Ama kaçmadım. Bakalım kaç günde alışacak.


ikicocukannesi

sevgili arkadasım duru,

annecigin seni bugün evde bıraktı kendisi ise geldi, aksam olacak senin yanına yine gelecek. bizde hergun uygulanan bir rituel bu. hic endiselenme, bir yere kaybolmuyor annelerimiz. her aksam eve geri donuyorlar. baslarda bende paniklemistim, ama sonra alıstım. bizim icin calısıyorlar arkadasım, cok opuyorum...

imza : ikicocukannesinin kızı abla ve ikicocukannesinin oglu kardes:)


ETA

Sağol ikiçocukannesi, beni iyi motive ediyorsun. Birilerinin yanımda olduğunu bilmek çok güzel :)))  ETA

Sende çok sağol Basakcelik. Valla dünden beri sıkı destek oldunuz, SAĞOL :))


Ozlem_Can

Biz de 6 aylıktan beri hep yolcu ederken "cee" oyunu oynuyoruz. O bakıcı teyzenin kucağında ben çıkıp sonra kapıyı açıp "cee" diyorum. 4-5 kere yaptıktan snra bu son diyerek öpüp çıkıyorum. Bir de siz çıkmadan çoktan oyuna dalmış olursa o zaman da ben gidiyorum hoşçakal diyerek seramoniyi atlayarak gidebiliyorum. Kapının deliğinden bakmaya çalışma da son günlere zorlandıkça işe yarıyor.

Ama sizin kucağınızdan bakıcıya gidip sonra da siz hemen çıkarsanız çok zor oluyor.


yaseminavci

oğlum 8 aylıktı işe başladığımda şuan 21 aylık oldu tosunum. ilk zamanlar anlamıyordu pek bişey. fakat o büyüdükçe ben telaşa kapılıyordum. konuşmaya başlayınca anne gitme derse nasıl bırakırım diye. emdiği dönemlerde benim çıkmama 5 dk kala emiyomuş gibi yapıp beni tutmaya çalışıyordu.(ki memeyi bırakalı 1 ay olmadı daha) şimdi işi mama olarak görüyor işe gidecem oğlum dediğimde anne mama diyor. sana mama alcam oğlum diyorum. arkamdan el sallıyor öpücük veriyor kapıyıda hızla suratıma çarpıyor :(
alıştı artık kuzum napsın herşey onun için...


Annegozuyle

Kızım 16 aylık. 3 aylıktan bu yana çalışıyorum. daha minicikken bile mutlaka gidip sarılır öper, şimdi gidiyorum, akşamageleceğim diye anlatırdım. ben işe giderken her sabah hala aynı muhabbeti yaparız ve benipencereden el sallayarak uğurlar. şimdiye kadar hiç ağlamadı. hep neşeyle uğurladı beni. bence de konuşup anlatmak ve kaçmamak önemli.

bu arada ETA umarım sizin süreciniz de kolaylıkla atlatılmıştır.Cevaplamak için Üye ol