Kusma

xan soruyor: 7

Selamlar,

12. Günlük kızım var. Meme eksikten sonra koşmaları oluyordu ama bu ara cok kusuyor.bu normal mı yoksa bir sorun olabilir mı? Bu durum benim cok moralimi bozmaya başladı.cevaplarınız icin simdidien cok teşekkür ederim ..

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


fistikcik

Kusmadan kastınız biraz süt çıkarmaksa bebeklerin neredeyse hepsinde görülür. Bazen süt kesiği gibi çıkar. Gaz çıkarırken, bebek hızlıca yerinden alındı ve hareket ettirildiyse, fazla süt içmişse vs görülür. Buna kusma da denmez zaten, regürjitasyon denir.
Fışkırır tarzda bir kusma, ateş ve bebekte huzursuzluk hali olmadıkça endişelenmeye gerek yoktur. Böyle bir durum olursa doktora başvurmak gereklidir.


Smryna06

Emerken ya da emdikten sonra agliyorsa reflu belirtisi olabilir.


ayberke

Birde çok fazla emdiğinde kusar.Bizimkide zaman zaman kusardı agzından burnundan çıkardı.Inanamzdım o kadar çok emdiğine.


Meowwow

oglum dogdugundan 6. ayda kati gidaya baslayincaya kadar kustu. burnundan cikardi sut, elimde o cekme aleti ile beklerdim, bogulacak diye korkardim. doktorumuza bin kez sorduk her kontrole gittigimizde. her seferinde ayni cevabi verdi. midesinin kapagi henuz gelismemis, karnina hafif basti oldugunda yada gazi oldugunda sut disari cikiyor. ama her yere kusardi, ev kusmuk kapliydi , geciyor, doktorumuz hakli cikti aynen dedigi gibi kati gidaya gectiginde bitti. emdikten sonra aglamadigi icin yada diger cok agir reflu semptomlari gostermedigi icin dr'u hic bir ilac vermedi. oyle  bekledik :)

insallah sizin bu kadar uzun surmez midesi cabucak gelisir. gecmis olsun


akarsum

Benim büyükler 6 ayına kadar fışkırır tarzda kustu 6 ayından sonra gecti

Bir bayram kuzenim siyah giyinmişti oğlumu kucağına aldı kusar dikkat dememe kalmadı oğlum o siyah elbiseye bastan ayağa renk kattı:)


MelekAnne

Bebegim 8 günlük. 2 gündür aynı sorunu yaşıyoruz. Umarim uzun sürmez.

Reflü den nasil ayırt ediliyor acaba?


nilgun27

Bizimkide 7. Ayina kadar kustu. Sosyal olarak kotu oluyor. Gittigin heryerde surekli kusar. 1 canta kiyafetle 2 saat gezmeye gidersin. Kis ortasinda her hafta yorgan yastik yikanir. Haftada 4 defa minnosun çamaşırları yikanir. Zor bir surec. Ama bi anda bicak gibi kesiliyor.Cevaplamak için Üye ol