Tırnaklarıyla kendini çiziyor yaralara ne sürmeli?

yolcu soruyor: 7

Oglusumun tirnaklari kesip torpuledigim halde sivri kalıyor, yüzüyle oynarken kendini çiziyor. Bugün bayağı bir derin çizmiş alniini henüz 4 aylıgiz, bu tırnak izlerine ne surebilirim tavsiyesi olan vAr mı?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


CokBilmis

Aynı sefa kremi.

Bepanten benzeri bir etkisi var. Hem mikrobu öldürüyor hem de acı hisini azaltıyor.

Bizim evde kedi var. Pis tırmalıyor :) Kendime de kızıma da aynı sefa kremi kullanıyorum. Anında  acıyı alıyor. Tavsiye ederim.


SelmaOnurEmre

Bence bephanten...


Sanemm

Meme dokusunda da kök hücreler bulunur. Bugün yapılan araştırmalar kök hücrelerin birçok hastalığın tedavisinde etkili olduğunu göstermektedir. Buradan hareketle uzmanlar kök hücrelerin anne sütünde de yara iyileştirici özelliği olduğunu düşünmektedir.

Bu nedenle en doğalı anne sütü yaraya uygulanabilir...


yolcu

Aynı Sefa kremini ilk kez duydum, evde bepanten var hem bepanten hem de anne sütunu sürücem şimdi çok teşekkürler!


CokBilmis

Çok da vıdı vıdı etmek istemem. Çok da önemli olmayabilir ama söylemeden edemedim (huyum batsın n'apiim): Henüz 4 aylık bebeğin cildine ilaç sürerken dikkatli olun. Deri yoluyla emilerek kana karşıyor o kremler. Aklınızda bulunsun.

Fazla da ciddiye almayın gerçi beni, konuşuyorum kendi kendime işte :)


rukish

Ben banyo sonrasi vucuduna surdugum nemlendiriciden suruyorum. Bir de tirnaklarin sivri yerlerini torpulerseniz daha az cizer gibi geliyor.


tiara

1 saat önce oglumun yüzündeki bir çiziğe anne sütü sürdüm şimdi baktım geçmiş bile..anne sütü her derde devaCevaplamak için Üye ol