Balık yağı Seven seas?

candasinannesi soruyor: 10

Doktorumuz  Seven seas balk yağını veriyor, ama ben kullanmak istemiyorum

zaten haftada 2kez balık veriyorum oğluma. İlave Balık yağına ne gerek var anlamadım.

Doktorumuza bunu dediğimde "yeterince Omega3 için tonlarca balık yemesi lazım" dedi.

Şaştım kaldım

napmalıyım?

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


ozlemdevrim

Yeterince balık yiyorsa ki sizin bebeğiniz yiyor bence gerek yok..Sadece d VİTAMİNİ ALMASI ŞART..Onun dışındakiler , multivitamin,balık yağı, dengeli beslenen bir bebekte şart değil..Ben balık yağı iştah açsın diye veriyorum, bir de haftada bir balık yapsam da bazen yemiyor diye...


heroina

haftada 2 kez balık gayet yeterli bu yastaki bi bebek için. bu ekstra vitaminler biraz paazarlama mantıgı gibi geliyor! ben hiç kullanmadım ve kızım da haftada 2 kez balık yiyor.


esinci

uzun zamandır seven seas kullanıyoruz ancak kışın. hastalıklara karşı bünyesi güçlü olsun diye ve vitamin amaçlı. ancak güzel beslenen bir çocuğun vitamine ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum.


CokBilmis

O zaman Kafkas dağlarında yaşayıp, 120 yaşlarını gören insanlar balık yemeden nasıl Omega 3 alıyorlar acaba? diye sorun bakalım doktorunuza.

Ya doktorların belirttiği kadar Omega3 almak şart değil ya da balıktan başka Omega3 kaynakları da var ki bu insanlar balıksız bu kadar sağlıklı bir ömür geçirebiliyorlar. Dğeil mi ama?


chroma

Annem balıktan nefret eder. Yılda 1 kere pişerdi bizde balık. Annemin balık yağı kullandığını da sanmıyorum. Ama çok şükür zekam da sağlığım da gayet yerinde :)
Bazı doktorlar insan neslinin binlerce yıldır o çok mühim, çok önemli dedikleri takviyeleri, vitaminleri, hijyenik ürünleri almadan yaşadığını unutuyorlar sanırım.
Candaş'ın haftada 2 kez balık yiyor olması muhteşem. Bizim kıza hiçbir şekilde yedirmeyi başaramadık balığı ki ben de babası da balığı çok severiz. Haftada 1 mutlaka pişer. Seven Seas aldım ama hergün vermeyi unutuyorum, aklıma geldikçe -haftada 1 felan- veriyorum ben de. İçim de gayet rahat. Varsın o da eksik kalsın.candasinannesi

Offf aynen ben de ilave vitamin-balık yağı taraftarı değilim. Çocuklara yazık bu kadar vitamin desteği zararlı. Doktorumuza itiraz edince , neymiş ilerde damar sertliği olmaz,griplere karşı korur,zekası gelişirmiş.

Vermemeye karar verdim.


tiara

niye doktoru ikna etmeye çalışıyorsunuz ki? içinize sinmiyorsa vermeyin.


candasinannesi

evet doktoru ikna etmeye çalışmıycam, zaten kafama göre %100 uyan doktor bulmak imkansız.

Bu da benim 4.çocuk doktorum bu arada :)lacivert0

hani marka vermeden balık yağı önerseydi anlardım da marka verip illa şart olmazsa olmaz diyen dr a çok güvenemedim


dilekdeniz

Bende bugün seven seas balık yağı aldım bizimde doktorumuz bu markayı önerdi normalde benimde oğlum pek balık yemiyor fakat bana biraz garip geldi kullananlara sormak istiyorum çok yoğun bir kıvamı var kaşığa zor dökülüyor ve portakal aromalı olsa bile balık kokusu çok fazla var biraz tereddüt ettim bir kaşık denedim pek sevmedi oğlum normalde her türlü şurubu zorlanmadan içer acaba özelliğimi böyle özellikle yoğun kıvamlı olmasına çok takıldım aldığım eczaneye sordum telefonda yeni parti gelecekmiş onlarla kıyaslayalım dediler seven seas kullanan anneler lütfen cevap verin:)Cevaplamak için Üye ol