gögüs,süt

tubatulay soruyor: 2

sag gögsümden sola göre 3 de bir süt sagıyorum ne yapabilirim..bugün öglen 30 cc geldi sadece...08-16.00 arası calışıyorum...öglen sagıyorum elektrikli pompa ile...teşek.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


blackcrow

oğlum bir göğsümü reddettiği için, süt zamanla azaldı. gece uyku sersemiyken bazı günler o farkedene kadar önce sevmediği tarafı veriyordum ve o tarafı daha çok sağıyordum, tamamen kesilmesin diye.
sonra zamanla unuttu sevmediğini, ya da ben hep ilk o tarafı verince vazgeçti mücadeleden bilmiyorum.
şimdi ikisi de eşit sayılır, emdikçe arttı süt. vazgeçmeyin sağmaktan, emziriyosanız da önce o tarafı  teklif etmekten, çünkü başlangıçta daha güçlü emiyorlar.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Evet, bebekler annenin beynine hızlı uyarı gitsin diye başta çok hızlı ve güçlü emerlermiş, bunu okuduğumda çok etkilenmiştim. :) O yüzden her defasında önce onu emzirmeye çalış. Bir de belki diğerini sağdığında süt daha uzun süre birikmiş oluyordur, yani sağ göğsüne de sola verdiğin süreyi veriyor musun dolması için? İkisini de aynı saatte mi sağıyorsun, günün çeşitli saatlerinde sür farklı miktarlarda birikebilir.  Merak etme, bu iş tamamen moralle alakalı, sakın endişen olmasın. Umutsuzluk bile sütü azaltıyor maalesef.Cevaplamak için Üye ol