5 aylik cocugum cok istahsiz

nurturia soruyor: 9

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


ozguranne

Doktor ek gıdaya başlatabilir belki. Doktoru ne diyor?


berlindenbirseda

Doktora götürün bence de. Kilo alimi biraz azalsa da, boy, bas cevresi büyümesi normal seyrinde devam ettigi sürece endiselenmeyin. Bunlara bakilmadan bir sey söylemek ezbere konusmak olur.


berlindenbirseda

Günde kac kez cis yapiyor? En az 6 kez yapiyor mu? Yemesinden ziyade sivi alimi yeterli mi? ac kalinca yer elbette, ama daha ac birakip denemek icin de cok kücük. Doktorunuz ek gidaya baslamanizi onayliyorsa ek gidaya baslayip, kasiga tepkili ise baby led weaning (BLW) deneyebilirsiniz. BLW nedir diye aratin internette, bir sürü bilgi bulmak mümkün.


ssebnemm

Feriferi kiziniza kullanmışsınız iyi gelmiş tavsiye bile etmiştiniz neden oğlunuza da vermiyorsunuz?Meowwow

hic bir sey yemiyor deyince siz ben endiselendim acikcasi. susuz kalmis olabilir mi? farkli doktora gittiniz mi? susuz kalirsa halsizlikten yemiyor olabilir. bazi bebekler ek gidaya hemen baslamiyor. agzindakileri cikarmasi ona isaret diye biliyorum. zaten ek mama asla anne sutu/mama kadar kalorili degil. degisik mamalari deneyip sevdigini bulmanizi tavsiye ederim. daha once yazdim biz similac kullandik, turkiyede ne marka mamalar var bilmiyorum. bazen ornek mama veriyordu doktor, deneme icin, belki eczanelerde oyle denemelik ufak paketler vardir ? 


Meowwow

peki yukselen karaciger enzimi icin ne diyor doktor? sebebi ne imis?


Meowwow

onemli bir problem cunku, acaba buyuk sehirde bir hastaneye mi goturseniz? sarilik var mi bebeginizde? soya bazli mama denediniz mi?


Meowwow

ben Turkiyede yasamiyorum o yuzden mama markalari hakkinda hic bilgim yok malesef. eczaciniza danisabilirsiniz. ama en onemlisi karaciger enzimi neden yukseliyor onun cevabini bulmak lazim gibi geliyor bana. istahsiz olmasi enzimlere bagli olabilir. 


Meowwow

Sizin yavrularınıza da sağlıklı uzun mutlu ömürler dilerim


Cevaplamak için Üye ol