Anaokul gezı etkinlik

miraymar soruyor: 8

Çoçuğumun devlet anaokuluna gıdıyor okulun beledıyenın ucretsız tıyatrolarına hatta ucretsız dığer aktıvıtelere gezıler düzenlenıyır tıyatro sınema sanatsal aktıvıde gıbı yalnız bunlar ucretsız ama okul bızden Ücret +servıs Ücret +velîlerin katılırsa ek Ücret alınıyor 20 tl oluyor toplam bu normalmi bu şekildemı oluyor dığer velilere bunu söyledım fakat pek umursayan olmadı ne yapalım der gıbı yada bu şekildemı oluyor ucretsız olması okulu bağlamıyormu bılen varmı anaokul öğretmenıvarsa sanırım detay olarak çok bılgıye sahıptır

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


nisa2010

servis parasını falan okul karşılayacak değil bence.bana gayet normal geldi.


amasmid

servis ücreti almaları normal de, ücretsiz bir etkinlik için katılım ücreti istemeleri normal olmasa gerek. tabii  bu etkinliklerde çocuklara süt-kumanya dağıtımı gibi ekstra masraflar yapılmıyorsa.


miraymar

Normalde tıyatro ucretsız ama bıze ücretli dıye söylenıyor 15 tıyatro+5 tl yol ücretı Veli katılırsa 10 tl veli ıcın .30 tl toplam Aynı tiyatroya ben çocuğumu Alıp gıtsem Kuruş para vermıcem bu tur Şeyler normalmı benım sorduğum takıldığım bu.


amasmid

Valla Ankara'da en gıcır özel çocuk tiyatrolarına giriş ücreti 15 tl, veliler birlikte girmek isterse kendileri için daha indirimli yani 10 tl ödüyorlar. .

belediyenin tiyatrosu ücretli bile olsa o kadar olmaz diye düşünüyorum.  

devlet anaokulu sonuçta, bence isimsiz bir şikayet konunun araştırılıp varsa bir yanlış düzeltilmesini sağlayacaktır. ama okula karşı kendinizi belli etmeyin bence.esrtu

ne güzel sanatsal aktiviteler oluyormuş ama dediğiniz doğru siz gitseniz ödemiyorsanız okulun ücretli göstermesi kötü, diğer velilerin neden ilgilenmediğini anlayamadım, yol parası dışında ödeme almak demek cebe atmak oluyo galiba


momi

Devlette öğretmenim elimden geldikçe cevaplamaya çalışayım ... gezilere gitmeniz çok güzel çoğul eki kullanmissiniz okul acildigindan beridir ben ancak ilk gezimi yapıcam..ücretsiz etkinlik zaten adı üstünde para verilmez.servisleri paralidir bu doğru benzin cok pahali çünkü taksiye vereceğiniz parayi servise verirsiniz ama bugünün şartlarına söyleyeyim servis en fazla 5 10 lira olur fazlasından şüphe edin.. ayrıca katılım Ücreti istemeleri ise yanlıştır yalnız şunu söyleyeyim bazı tiyatrolar koltuklar daha çok çocuk olursun diye caydırıcı olmasi için velilerde ücret alır. Okul sizden bunu istemiş olabilir yada şu bu diye aldıkları paralar okulun başka birseyine kullanılıyor Ki inşallah öyle değil diyelim. Kusura bakmayın biraz karışık oldu umarım sorunuza cevap verdim.


snaelam

bunu araştırın bence siz


guta

Bence siz bunu araştırın. Gittiği tiyatroya gidin mesela, adamlara anaokulu öğrencilerinden para alıp almadıklarını sorun. Eğer almıyoruz derlerse, okul müdürü ile açık bir şekilde konuşun. Servis parası alacak tabi ama ücretsiz bir şey için para alamazlar. Muhtemelen onlar parayı okulun başka ihtiyaçları için kullanıyorlardır ama ne olursa olsun bu şekilde para alamazlar. 


Cevaplamak için Üye ol